Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zöld teát kell inni,de az...

Zöld teát kell inni,de az olcsók is beletartoznak?

Figyelt kérdés
Mindenhol írják a legegészégesebb vizet és zöldteát inni,de már sokféle ízben van és olcsón amikre zöldtea van írva.az is számít? Vagy van egyfajta gyógytea? Kérhetek linket?
2021. szept. 1. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok mindenre ráírják hogy zöld tea, az összetevői meg mást mutatnak, jó estben azt hogy részben zöld tea.
2021. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem jó. Koffeines az is. Engem pörget ezerrel, nem szeretem.
2021. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a zöld tea a szálas (nem filteres) zöld teánál kezdődik. Chinese senchát szoktam inni. Az egészséges relatív. A tanulmányok, amik vizsgálták a hatását, napi 3-5 csésze zöld teát fogyasztók körében készül többnyire, ez azért embertelen mennyiség hosszú távon. Természetesen egy zöld tea is megteszi a hatását, hisz a sok kicsi összeadódik. Ha nő vagy, akkor gondolj a vas utánpótlására is (a zöld tea elveszi a vasat), illetve ne akkor vedd be a gyógyszered/vitaminjaid.

#2-esnek: Igaz, hogy koffeines, de minél tovább hagyod áztatni, annál gyengébb lesz a hatása, és erősebb az íze. Magyarázat: Ahogy a levelek tovább áznak, előjönnek a tearubiginek, és rákapcsolódnak a koffeinmolekulára. Ezek után a szervezetünkben a koffein már nem tud rácuppanni a receptorainkra, ezért nem is pörget úgy fel.(Telex)

2021. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
A zöld tea akkor koffeines, ha forrázod. Ha csak 60 fokos vízben áztatod, akkor a nagy hő nem bontja le a csersavat, ami közömbösíti a koffeint. Ilyen esetben kifejezetten nyugtató hatású.
2021. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!