Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora az esély, hogy meghal...

Mekkora az esély, hogy meghal egy oltott a koronavírustól? Eddig hány oltott halt bele?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Úgy tűnik hogy megbízhatóbb sajnos mert a "hivatalos" adatok az egyenlő egy nagy rakás sz@rral már bocsánat XD

Én nem nézegetem a FB-on hogy ott miket írnak.ÉN más forrásból tájékozódom de hihetőbb mint ez a rengeteg ferdítés ami itt megy a belinkelt oldalakon.

Ismerősöm is van aki oltás után már nem megy többé nyaralni sajnos merthát emiatt adatta be szélsebesen.Nem mondom hogy az okozta de elég fura volt

Nem Cubina vagyok egyébként

2021. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 sadam87 ***** válasza:
30%

#11

"Úgy tűnik hogy megbízhatóbb sajnos mert a "hivatalos" adatok az egyenlő egy nagy rakás sz@rral már bocsánat XD"

Az ilyen adatokat mondjuk illik is alátámasztani...

2021. szept. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

A hivatalost is XD

Azt írkálnak oda amit csak akarnak ha nem tudnád,épp ami nekik kedvez XD

Ne legyél naiv

2021. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 sadam87 ***** válasza:
23%

#13

Tehát az, hogy a hivatalos statisztikák alapján a világon nálunk haltak meg lakosságaránosan a legtöbben, az a kormányak kedvez? :o :o Mesélj még!

Megjegyzem, elég sok embert be kell szervezni, ha úgy akarják hamisítani a statiszikákat, hogy az ne derüljön ki. Pláne, hogy a KSH halálozási statisztikáival is elég jól összevágnak, tehát akkor azt is kell hamisítani. Persze tudom, az is állami intézmény, de azért mégis érdekelne, hogyan képzeled ezt el: minden állami alkalmazott be van szervezve???

A 11. válaszban leírt anekdotikus alapú "bizonyításodról" meg annyit, hogy az én környezetemben egyelten emberről sem hallottam, akinél problémát okozott volna az oltás. (Persze esetleges oltás utáni belázasodástól, levertségtől, stb. eltekintve, ami teljesen természtes, és az oltások gyártói (+ állami szervek) is felhívják a figyelmet, hogy megtörténhet.) Pedig elég sok olottat ismerek, és nyilván ha valami probléma lenne, arról valószínűleg ismerősökön kersztül is hallottam volna...

Szóval ha mindenáron a személyes tapasztalatból akarsz kiindulni (ami nem túl releváns, hiszen nagyon ritkán tényleg okozhatnak súlyos mellékhatásokat az oltások, és ha ez pont a te környezetedben történik, akkor ott értelemszerűen erősen felül lesz reprezentálva), akkor gondold végig, hogy az az eset, amiről magad is bevallottad, hogy nem is tudod, hogy az oltás okozta-e hány oltott emberre jutott.

2021. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hivatalosnak számít, ami a KSH-n fent van?


Csak mert a 2019 és 2020-as évre vetített halálozási adatokat többször lekérve NEM EGYEZTEK az adott időszakra vonatkozó adatok.


Vagyis amit 2020 novemberben kértem le, miszerint 2020 első negyedévben 34.636 halott, 2020 első félévben 64.736 halotz


Ugyanezen időszakra vonatkozó adatok 2021 áprilisban a következőt mutatta:

2020 első negyedév 34.642, első félév 64.749 halott


Ami még érdekesebb, hogy megyékre lebontva van, ahol kevesebb lett a halott, van ahol pedig több.


Ugyanígy a 2019-es adatok is eltérnek.



Ennyit a hitelességről.


Ha gondoljátok, szívesen feltöltöm a két screenshot-ot a KSH nyilvános adataiból.

2021. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 sadam87 ***** válasza:

A KSH halálozási adatokat késve töltik fel, és később is folyamatosan frissítik, pontosítják. Ez egyáltalán nem titok, és nem is meglepő, időbe telik, amíg összegyűjtik az összes adatot. Amúgy jelölik is a KSH adatbázisban, hogy előzetes adatról van szó. Jelenleg még a januári halálozási adatok is előzetesnek számítanak.

[link]

Úgyhogy ez elég gyenge érv a hitelesség ellen...

2021. szept. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

" időbe telik, amíg összegyűjtik az összes adatot"


Ahhoz képest, hogy egy halottnak szinte azonnal kiállítják az anyakönyvi kivonatot, és pár nap alatt szerepel a rendszerben, illetve a helyi lapok 1-2 napon belül megírják az összes születést és halálesetet (Még az én születésem, és nagyapám halála is benne volt az újságban másnapra).


Szóval ezek után kétlem, hogy annyira hómapokba telne az adatok folyamatos frissítése.....

2021. szept. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 sadam87 ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy egy halottnak szinte azonnal kiállítják az anyakönyvi kivonatot, és pár nap alatt szerepel a rendszerben, illetve a helyi lapok 1-2 napon belül megírják az összes születést és halálesetet"

Magyarországon (közel) 10 millióan élnek, azt ugye tudod? Plusz nem csak eg helyen szerepelhet, ezeket egyeztetni kell, lehetnek hibásan kitöltött adatlapok, azt ellenőrizni kell, a hibákat korrigálni kell, stb., stb.

Itt egy rövid módszertani összefoglaló:

[link]

Amúgy ez nem csak a magyar adatközlésre jellemző, hanem az összes országra. Mindenesetre jogodban áll nem el hinni, csak talán bölcsebb volna először valamit tájékozódni is a témáról...

2021. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!