Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hazudnak a mentősök?

Miért hazudnak a mentősök?

Figyelt kérdés

Van két mentős ismerősöm is. Pár hét eltéréssel mindegyikükkel találkoztam (egymástól úgy 200 km-re dolgoznak) és megkérdeztem őket, hogy hogy vannak, milyen a munka, stb. Mindegyikük azt mondta, hogy tavasz óta sokkal többet melóznak, sokkal több hívást kapnak összeeső emberekről, van hogy napi szinten 10 ilyen is van, míg régebben szinte egy sem volt. Mindketten azt mondták, hogy ezekben a normáltól eltérő hívásokban az a közös, hogy a 99%-uk olyan személyhez kötődik, aki aznap kapta meg a Covid elleni oltását. Az egyikük mondta, hogy a szerencsésebbek el szoktak érni a lakásukig, a legkevésbé szerencsések meg van hogy az oltóhelyet sem tudják elhagyni. Egy időben megkapta parancsként, hogy ne is a mentőállomásra jöjjenek vissza ha végeztek és nincs dolguk, hanem a helyi SZTK parkolójában álljanak be, mert úgy is oda fogják hívni őket.

Ez mire jó? Mi értelme ilyet hazudni? Nem hiszem, hogy az oltás ellen beszélnének, mindketten megkapták már őket.



2021. szept. 13. 11:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Valami oka csak van.
2021. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Miből vontad le ennyire élesen, hogy hazudnak? Az nem lehet, hogy igazat mondanak?

Vagy ketten mentősök összeszövetkeztek, hogy neked (pont neked)ugyanazt hazudják?

2021. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Valami biztos van. Erre vagyok kíváncsi.

Onnan veszem, hogy hazudnak, hogy interneten szoktam híreket olvasni, sosem hallottam arról, hogy közvetlen a beadás után veszélyes lenne az oltás. Ők meg ennek a szöges ellentétét mondták.

2021. szept. 13. 12:08
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem hazudnak. Nekem is van több mentős, egészségügyis ismerősöm. Mindegyik azt mondja, hogy az oltás utáni reakciók, mellékhatások miatt rengeteg esetben kellett segíteniük, bár sokszor már késő volt, illetve, hogy oltottakkal vannak tele a kórházak.
2021. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
Ez inkább elgondolkodtató , hogy miért történik ez , nem hiszem hogy hazudnának.
2021. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%

#3, interneten szoktam híreket olvasni, sosem hallottam arról, hogy közvetlen a beadás után veszélyes lenne az oltás.


Kérdező, te vagy nagyon naiv, vagy nagyon fiatalka vagy...

2021. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
27%

Ezek az emberek haltak volna bele oltás nélkül is. Nem kifejezetten az oltás a veszélyes, hanem maga a covid, az oltás jobb mint a betegség. Aki beteg volt, annak minden baja van azóta, a szívizom gyulladás pl ilyen. Azok is összeeshetnek, akik elkapták korábban.

Statisztikailag még mindig nagyobb az esély oltással túlélni, mint anélkül.

2021. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

És honnan tudjuk, hogy a kérdező (vagy a 4-es válaszoló) igazat ír, és tényleg ezt mondták nekik a mentős ismerősei? Honnan tudjuk, hogy tényleg vannak mentős ismerőseik? Internetre mindenki azt ír be, amit akar.

Az a baj, hogy mindenki azt az infót hiszi el, amelyik az ő véleményét igazolja, és azt ismételgeti.

2021. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%

Egyik részről máig nem feledem el, amikor volt egy portréműsor egy mentőorvosról, aki mókás eseteket mesélt el. A történetek egyik fele nyilvánvalóan képtelenség volt, a másik fele meg szakállas nagyvárosi legenda. Egyedi eset, régen volt, de az a tétel, hogy egy ilyen komoly szakmájú ember sosem hazudik vagy tódít, az messze nem igaz. Miért? mert a valóság mindig dögunalmas és/vagy elkeserítő egy ilyen szakmában.

Ezzel együtt, amikor pörögtek az oltások, akkor napi szinten akár százezer is volt. Akkor persze, hogy sok ilyen eset lehetett akár allergiás reakció, akár csak idegesség miatt ájulás miatt. Főleg időseknél, akiknél egy szimpla ájulást is komolyabban kell venni.

Ha szerintük ma is ez megy, akkor meg csak hazudnak.

2021. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
#8 4-es vagyok. Tudom, persze, anonim oldalon azt írhatnék, kamuzhatnék, amit akarok. De nem kamuzok! Tényleg ezt mondták. Hogyan bizonyítsam? Írjam le a nevüket neked privátban, hogy utánuk tudj nézni? Tudom, hogy hihetetlenül hangzik, de basszus ez nem vicc és hidd el, van jobb dolgom is, mint ilyeneken poénkodni. Kérdezz meg egy eü-st, mentőst, bár hivatalosan nem beszélhetnek róla, de hátha van benne annyi, hogy az igazat mondja neked.
2021. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!