Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki antidepresszánst...

Ha valaki antidepresszánst szed és egy buliban ecstasy-t vesz be, akkor beszélyesebb mintha nem szedne gyógyszert?

Figyelt kérdés
2021. szept. 17. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Hát persze! Sokkal veszélyesebbek kombinálva mint önmagukban. Elvileg ha antidepresszánst meg az Ecstasyt kombinálod akkor hamar szerotonin szindróma alakulhat ki!
2021. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen ez lehet.

De máshol meg azt olvastam, hogy az ecstasy nem hat, vagy csak nagyon gyengén.

És nem tudom, hogy melyik állítás lehet igaz.

2021. szept. 19. 19:17
 3/3 anonim válasza:

Régi kérdés, de azt tudom mondani, hogy az MDMA is és az antidepresszánsok is (főleg SSRI-k) a szerotonerg rendszer működésével állnak kölcsönhatásban.

Szerotonin re-uptake gátló mind kettő.

Ebből kiindúl a két szer felerősítheti egymás hatását és az már okozhat mellékhatásokat.

Tehát azt, hogy pontosan milyen hatással lennének egymásra azt nem tudom, de ilyn típusú gyógyszer szedése mellett kerűld a fogyasztását.

2022. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!