Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen kis mennyiségű fagyállót...

Ilyen kis mennyiségű fagyállótól lehet bajom?

Figyelt kérdés

Apának segítettem felönteni az autó fagyálló tartályát. Ráfolyt egy pici a kezemre, amit el is felejtettem... Aztán elmentünk boltba, vettem egy hambit és megettem és csak most jutott eszembe, hogy nem mostam kezet!

Addigra persze már biztos megszáradt, olyan 10 perccel később volt ez!

De úgy félek, nem is merek szólni apáéknak semmit! Ugye nem kapok ettől mérgezést ??? ;(



2021. szept. 21. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gáz. Ne parázz ;)
2021. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van aki belenyal, és ha édes tudja hogy az. Aztán úgy szokták kiköpni. Szóval nyugi. Ennyitől semmi..
2021. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A halálos dózis etilén-glikol esetén 4700 mg/kg. Ráadásul a modern fagyállókban már nem is az van, hanem ártalmatlan propilén-glikol, mivel a "jófej" emberek szerettek állatokat mérgezni vele.
2021. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor gondolom ennyitől nem lesz bajom, a kezemre is néhány csepp ment rá, csak ahogy az ujjamra folyt szószt nyaltam le éreztem hogy büdös olaj szagú a kezem, gondolom ott a kupak amit csavartam átvette a motor szagot és akkor eszembe jutott ,hogy mit öntöttem és rákerestem és mindenütt azt írták hogy kis mennyiségben is halálos, jó tudni hogy ennél azért több a kis mennyiség
2021. szept. 21. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az etilén-glikol szájon át hamar felszívódik; a légutakból és a bőrről történő intoxikáció nem jellemző"

Nem lesz bajod tőle, de ha nagyon aggódsz, igyál meg egy pohár tömény alkoholt (vodka). Nem vicc, a toxikológián is ezzel gyógyítják a fagyálló-mérgezetteket.

[link]

2021. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!