Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy az alkohol...

Van olyan, hogy az alkohol kétszer szívódik fel a szervezetben?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre mostanában, hogy miután iszom (3-8 sör, vagy 1-3 deci tömény) teljesen jól érzem magam, nem vagyok rosszul és eszemnél is vagyok. Viszont miután hazaérek és teljesen kijózanodok, lefekszem és 2-3 óra alvás után arra szoktam kelni, hogy megint részeg vagyok, hasmenésem van és van, hogy hányok is. Létezik olyan, hogy a belekben másodjára is felszívódik az alkohol esetleg? Ha valaki azt írná, ez csak másnaposság, tudom hogy ez nem az. Csak az utóbbi pár hónapban tapasztaltam hasonlót. Lehet, hogy valami baj van az emésztésemmel?

25F



2021. szept. 25. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez inkább alkoholmérgezés.
2021. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tartom valószínűtlennek, mert miután ittam semmi bajom nem volt. Egyedül hazaértem kb fél 2 kor ma éjjel is a város másik feléből, megnéztem még egy filmet és aludtam és csak alvás után 1-2 órával vagyok rosszul, miután otthon már ki is józanodtam. Aztán keltem fél10kor és másnapos sem vagyok.
2021. szept. 25. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elvonás is lehet. Hidegrázás, remegés van?
2021. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran iszol?

Van, aki allergiás az alkoholra, az jár hányással, hasmenéssel és rosszulléttel - de ez szerintem hamarabb jelentkezett volna. [link]


Lehet a vérnyomásod esik le hirtelen - próbáld mérni legközelebb.

Vagy egyszerűen már túl sokat ittál és a szervezeted túltelítődött. Hanyagold az alkoholt pár hónapig, hagyd a májad pihenni.

2021. szept. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!