Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmulaszthatatlan ekcéma,...

Elmulaszthatatlan ekcéma, valakinek van valami jó tanácsa?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, kiskoromban ekcémás voltam, jártunk rendszeresen a Heim Pálba kezelésekre. Cirka 12 évig teljesen tünetmentes voltam, majd 18 évesen egyik napról a másikra - a 2020 tavaszi covid mizériás lezárással egy időben előjöttek a tünetek. Pont 2020 áprilisában kezdtem új fogamzásgátlót szedni, azóta már abbahagytam, hátha az okozta, de nincs javulás.

Az elmúlt másfél évben voltak váladékozó hólyagok, lilás foltok, piros kiütések, száraz plakkok, jelenleg pedig vitiligóra hajazó fehér területek vannak a bőrömön (hasamon, karomon szinte végig egybefüggően, nyakamon, arcomon, combomon).


Megjártam 3 bőrgyógyászt, kaptam többféle szteroidos krémet, végeztek allergia vizsgálatokat (bizonyos fémekre pozitív, de nem találkozok velük rendszeresen, pláne nem érnek a hasamhoz). A legutóbbi bőrgyógyászom 2 hete felírt antihisztamin és kalcium injekciókat, amiket izomba kaptam 10 alkalommal, plusz kaptam 40mg szteroidot is, szintén intramusculárisan. Mosószer, öblítő hypoallergén, krémeket, tisztálkodószereket csak orvos által ajánlottakat használok.


A fehér foltjaim nyáron, a Balatonnál jelentkeztek, először száraz lett a bőröm, pár óra alatt lehámlott és alatta hófehér.

Most ha el is érem, hogy tünetmentes legyek pár napra, utána random megint duzzadt és vörös, kiütéses lesz a bőröm, főleg a kézfejem. Fogalmam sincs, mi válthatja ki. Ételallergiákat még nem vizsgáltak, mivel tb támogatottra még időpontot sem tudtam kérni (egy hónapig próbálkoztam, nem vették fel a telefont a Sote-n) a magán vizsgálat 80 ezer forint és előző bőrgyógyászom egyébként is feleslegesnek tartotta.


A legrosszabb, hogy már fájdalmas is, nem csak csúnya az ekcémám. Minden kézmosás, zuhany után olyan érzés, mintha kicsi lenne rám a bőröm, feszül, húzódik, repedezik, pedig azonnal bekenem, illetve éjszakánként sokszor úgy viszket a bőröm az egész testemen, hogy sírva vakarom, vissza se tudok aludni.


Jelenlegi orvosomhoz akkor kell visszamennem, ha a tüneteim 70%-a megszűnt, de annak ellenére, hogy már megkaptam a lórúgásnyi injekciókat minimális a javulás. Illetve kicsit úgy látom rajta, hogy a tüneteket akarja csak megszüntetni, nem az okokat keresni, pedig biztos vagyok benne, hogy van valami specifikus dolog ami kiváltja, annyira hirtelen jelentkezett.


Valaki jár esetleg hasonló cipőben? Bármilyen tanácsot, kuruzslást, ráolvasást hajlandó vagyok kipróbálni, mert már elég megterhelő így élni. Egyrészt teljesen aláássa az önbizalmam, hogy csúnya a bőröm (pedig alapvetően egész csinos lánynak tartom magam), fizikailag kikészít az örökös viszketés, lelkileg pedig a kilátástalanság. Illetve anyagilag is egyre megterhelőbb a dolog, szóval ha valaki kap ekcémára valamiféle állami támogatást megoszthatná velem, hogy milyen úton kell igényelni.

Szivesen fogadok az enyémhez hasonló történeteket is, hátha picit jobban érzem majd magam attól, hogy nem vagyok egyedül.



2021. szept. 27. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Lányomnak a covid után jött elő az ekcémája, nagyon durván, pedig vagy 7-8 éve enyhén sem jött elő. Azóta sem gyűrtük le, használjuk a Heim Pál-os ekcéma krémet rá (őt is ott tették helyre), időnként jobb, általában rémes. Messze nem olyan pocsék, mint a tiéd.

Biztosan nem voltál covidos?

2021. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, ekcémára persze nem jár semmi támogatás.

Mi a Ziaja kakaóvajas termékeit használjuk most, javított rajta.

2021. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Orvos azt mondta a covid miatt telenyomják fertőtlenítővel a vizet, azért is érzem magam ennyire rosszul a zuhany után, pedig nálunk mindig nagyon jó volt a vezetékes víz.

Tavaly tavasszal nem hiszem, hogy lettem volna covidos, amikor bezárták az iskolát onnantól nem jártunk el sehova, mivel apukám eléggé veszélyeztetett.


Nyár végén voltam covidos valószínűleg, de enyhe náthaként átment rajtam, viszont nagyjából azóta tart a kibírhatatlan viszketés. 2021 áprilisában kaptam oltást, szerencsére az nem rontott az állapotomon, pedig tartottam tőle. Harmadikat mindenesetre nem adatok be, nehogy tovább romoljon.


Ez nagyon szép, hogy ekcémára nem jár semmi, pedig már bőven 6 számjegyű az összeg amit kezelésre költöttünk. A kakaóvajas termékeknek utánaolvasok, köszönöm a tippet!

2021. szept. 27. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Akkor még egy picit húzd össze a nadrágszíjat, azt javaslom. A fiamnak is volt ekcémája, bár nem ilyen durva. És foltokban kopaszodott.

Más miatt ment el allergia vizsgálatra, kiderült, hogy allergiás a búzára, szójára, zellerre, paradicsomra, mogyoróra és a citrusfélékre.

Április óta ezeket nem eszi. Azóta se ekcéma, se viszketés, se kopaszodás. És a többi panasza is elmúlt nyomtalanul!!!

Durva dolgokat képes produkálni a szervezet, ha valami nem tetszik neki.

2021. szept. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Idegi alapon is kiújul az ekcéma. A stressz is kiválthatja.
2021. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Családban is volt ilyen eset, pattanásos bőr felnőttként, allergiavizsgálat vagy 15 dolgot kimutatott, szegény unokatesóm azóta szinte fényt eszik. Én a gluténra tippelek egyébként, nyáron ki is próbáltam 2 hónapra a gluténmentes diétát (konyhapultot azért nem cseréltünk, szerencsére emésztőrendszeri tüneteim nincsenek, szóval max érzékenység remélem), eleinte segített, aztán a semmiből előjöttek a mostani, kicsit vitiligóra hajazó foltjaim. Pedig nem ettem semmi gluténtartalmút, szóval abbahagytam a diétát, de azóta rosszabbodott, szóval lehet mégis jók voltak a megérzéseim.


#5 Persze, mindenki mondja a stresszt, biztos rosszabbodik tőle, de az én esetem már olyan súlyos, hogy kötve hiszem, hogy csak a stressz okozza. Pláne, hogy egyenlőre szinte semmi stressz nincs az életemben, viszont amint végetér a szorgalmi időszak úgy érzem kb le fog rohadni a kezem, olyan gyulladt lesz :(

2021. szept. 29. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Sok másra is érzékeny lehetsz, ha valamivel telítődött a szervezeted. Ha csak intolerancia, akkor idővel elmúlhat. De jó lenne tudni, mit nem szeret a szervezeted, és attól tartózkodni.

Ha valamit nagyon akarsz, az sikerül. Mert akkor mindent megteszel érte.

Talán még nem jutottál el ide.


A gluténmentes diéta sajnos sokszor azt jelenti, hogy több kukorica, szója és rizs jut a szervezetedbe. Ezekre is érzékennyé válhattál, tudni kellene pontosan, hogy mire, mikre vagy érzékeny. Tej is lehet. Vagy búza, a gluténmentes termékekben is lehet búza, csak kivonjak belőle a fehérjét.

2021. szept. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyd el a vegyszereket. Szuper vegyszermentes takarítószereket lehet készíteni otthon fillérekből. Nekem azóta nincs ekcémám amióta nem használok vegyszereket.
2021. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!