Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvastam hogy mobiltornyok...

Olvastam hogy mobiltornyok közelében lakók fejfájást kaptak, hol lehet utána nézni, hogy hol vannak ilyen tornyok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 06:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
És ezt a mindenegybenblog.hu-n olvastad, a Nők Lapjában, vagy a Nature magazinban? Feltételezem nem az utóbbi. :)
2021. okt. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja nem írtam oda: ha valaki tud a kérdésre válaszolni, azt nagyon megköszönöm akár privátban is, aki nem, annak javaslom a 18+ oldalakat a továbbiakban.
2021. okt. 6. 06:21
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

El kell keserítselek, kérdező: gyakorlatilag 500 méterenként vannak már ilyen tornyok.

Nem tegnap óta.

Legalább 3 éve folyamatos fejfájásod van, igaz?

Meg az összes szomszédodnak is?

Meg minden munkatársadnak is?

Meg az embereket is látod az utcán, hogy fogják a fejüket?

2021. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Ja, bocs': neked is van egy ilyen "tornyod". Úgy hívják, hogy wifi adapter.

Ugye ott van a szoba közepén, és sose kapcsolod ki?

De az összes szomszédodnak is van, és ezeknek a sugárzása hozzád is átjön, még a 3. szomszédból is. Nézd csak meg, mennyi csatlakozási pontot látsz a wifiben, ezek mind teljes erővel sugároznak.

Ugye, az egész háznak folyamatosan fáj a feje?

2021. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Menj el sétálni a környékeden, nézz körül, észre fogod őket venni...

Kb. 2 éve húztak fel egy kisebb tornyot kb. 50 méterre a házunktól. Azóta sokkal gyakrabban fáj a fejem. Más tényező nem változott az életemben.

#3: Vannak, akik érzékenyebbek az EMF sugárzásra, vannak, akik egyáltalán nem. A családomban egyedül én vagyok érzékeny rá.

Kérdező, te is fejfájós lettél? Régebben olvastam erről a témáról, majd megpróbálom visszakeresni.

2021. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

A 4-esnek részben igaza van. Van egy csomó "kütyü", ami EMF sugárzást bocsát ki, mobilok, vezeték nélküli telefonok, távirányítós készülékek, wifi jeladó, tévé, számítógépek stb. Egy emeletes házban rengeteg van ezekből. Így ha soklakásos épületben laksz, hiába áramtalanítanád az összes saját készülékedet, akkor is kapnál sugárzást minden irányból, plusz a közeli tornyokból, épület tetején található antennákból is. Csak annyival lenne jobb a helyzet, hogy talán kicsit távolabb lennének tőled a források.

Családi házban jobb a helyzet (attól is függően, milyen messzire van a legközelebbi torony). Ha érzékeny vagy, használd minél kevesebbet ezeket a készülékeket és éjszakára áramtalanítsd őket, kapcsold ki és ne vidd magaddal a mobilodat a szobádba. 8 óra alvással számolva így az idő egyharmadában jó eséllyel nem ér számottevő sugárzás, ráadásul a szervezet regenerálódása szempontjából az alvás a legfontosabb időszak.

Hozzátenném, hogy kb. azóta van folyamatos fülzúgásom, amióta elterjedtek a mobiltelefonok. Hivatalosan nincs elismerve (tudományosan bebizonyítva), hogy az EMF sugárzásnak vannak káros hatásai, azt mondják, ezeket (bár létező tünetek) csak a nocebo hatás okozza (az illető fél a sugárzástól, ezért produkál tüneteket). Nálam viszont ez nem pszichés eredetű, ugyanis időrendben először jelentkezett a fülzúgás, utána elmentem szakorvoshoz kivizsgáltatni (nem tudták megmondani, miért van, csak hogy tényleg van), aztán jónéhány évvel ezután olvastam először arról, hogy EMF sugárzás is okozhatja. Ugyanígy, két éve felfigyeltem rá, hogy heti szinten van fejfájásom, kb. 2 hónappal később körülnéztem a környéken és megláttam az új tornyot. Utánaérdeklődtem, mióta van ott, és kiderült, hogy kb. azóta, hogy elkezdődtek a fejfájások.

2021. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen messze van tőled ez a torony, és milyen irányban? Mennyivel feletted?
2021. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Itt olvasható a hivatalos álláspont:

[link]

[link]

Gyakori tünetek: fejfájás, fájdalmak, levertség, fülzúgás, hányinger, égető érzés, szívritmuszavar, idegesség, szédülés, memóriazavar, alvászavar.

Megjegyzem, amúgy teljesen egészséges vagyok, tudomásom szerint nincs semmilyen betegségem.

2021. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Találtam egy érdekes, 2020 márciusában publikált tanulmányt:

[link]

Az általam fontosnak tartott megállapítások:

- a nők genetikailag hajlamosabbak rá (megjegyzés: nő vagyok, a családtagjaim mind pasik),

- a tünetek nem szubjektívek/pszichés eredetűek, hanem objektív, kimutatható testi tünetek, amelyek nem tulajdoníthatók a nocebo effektusnak,

- a tanulmányozott esetek 45%-ában bőrtünetek is jelentkeztek (főleg a kézen),

- a megváltozott neurotranszmitter-szintek azt jelzik, hogy ez egy új, agyi eredetű neurológiai rendellenesség,

- a 7. pontban javaslatot tesz kezelési módokra, bár valószínűleg maga az érzékenység sohasem fog megszűnni a páciensekben, de a tünetek javulhatnak (9. fejezet utolsó bekezdésében leírja a szükséges védőintézkedéseket),

- a WHO 2005-ös álláspontja, miszerint nincs tudományos alapja az EMF sugárzás és az EHS tünetek közötti kapcsolatra, többé már nem igaz,

- az érintettek lehetnek érzékenyek bizonyos frekvenciákra, míg másokra nem feltétlenül,

- a mesterséges EMF sugárzás állatokra, növényekre és mikroorganizmusokra is káros hatással van, ez is kizárja a nocebo effektust,

- kemikáliák is szerepet játszhatnak az EHS kialakulásában az esetek egy részében,

- ez egy világszerte jelentkező "járvány", amely ezeknek az új technológiáknak az elterjedése óta mindenhol megfigyelhető,

- becslés szerint a lakosság 3-5%-át érinti, ami ezután még nőhet.

A konklúziót ajánlom elolvasni.

2021. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Némely ember érzékenyebb rá, ez igaz, viszont mindenkire károsan hat mivel sugárzás. Ezt nem is vitatják a társaságok sem. A mobilt nem folyamatosan használjuk, a wifit ki ki kapcsolom utána, nem hordom magamon zsebben pl,a mikrót is ritkán használják. Az adótornyok pedig folyamatosan sugároznak, nálunk egy városrész tiltakozott ellene, messzebb is állították fel.


Számomra elég szomorú hogy titkosak az információk, nem adják ki a helyüket. Csak amit látni. Ezeken kívül tesznek magas épületekre, lakóház tetejére is sajnos.

2021. okt. 6. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!