Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő után szokik el a...

Mennyi idő után szokik el a szervezetem az alkoholtól?

Figyelt kérdés
Régen 2 pohár bortól is részeg voltam, és nagyon intenzíven éreztem a hatását. Kb 1,5 évig rendszeres fogyasztó voltam, hetente, kéthetente ittam, végén már 2l bort vagy, 0,7dl töményet is meg bírtam inni. Nem ittam már szerencsére 2 hónapja, nem is tervezek egy jó ideig , arra lennék kíváncsi, hogy mikor lesz olyan mint régen? Mennyi idő után szokik el a szervezet annyira, hogy megint berugjak 2dl bortól, vagy 2 sörtől?

2021. okt. 8. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
1-2hónap, mivel gondolom nem voltál alkoholista.
2021. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem soha.

Ha kihagysz 1 hónapot akkor a tolerancia biztosan vissza áll. Ezután beüt ahogy beüt.

Régen én is berúgtam 1 sörtől. Vagyis bekábultam :) Volt hogy el is aludtam. Most viszont hiába hagyok ki akár 3-4 hónapot, vagy fél évet, mert már nem tud úgy megütni. Érzem, érzem, de mégsem a kezdő feeling...

2021. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
ameddig a májad nem regenerálódik, HAA egyáltalán...
2021. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki függő, akkor soha. Ha nem függő, akkor 5 perc.
2021. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. okt. 9. 08:44
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
Én függő vagyok, kedves 4-es, de mivel 29 éve absztinens, egy pohár bottól úgy berúgnék, mint a huzat.
2021. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Es hogyan tudtad abba hagyni? Mi adott erőt h ne igyàl?
2021. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Egyszer egy komolyabb tárgyalásra készültem a vezérrel, ezért este nem mertem inni, int ahogy egész nap se. Hát, ne tudd meg, milyen éjszakám volt! Az elvonási tünetek minden formája manifesztálódott bennem. Innentől egy percig se tagadhattam magam előtt, hogy alkesz vagyok, és miután a szabadságom mindig mindennél előbbrevaló volt, utáltam volna az alkohol rabságában élni. Így aztán fogtam magam, és az időközben napi majd' 3 doboz cigarettával együtt letettem. Akkoriban még nem léteztek ilyen anonoim alkoholisták csoportja, meg hasonlók, így egyedül kellett megküzdenem a démonaimmal. De végtére is a bajt is egyedül kerestem, tehát így volt korrekt. Szerencsére asszony pajtás végig mellettem állt.
2021. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És mennyi idő kellett hogy ne akard újra kezdeni? pár nap vagy hét?
2021. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd öregkorodban, amikor gyengébbek lesznek a májenzimek. A gyakorlottságot szerintem "elmenti" a szervezet teljesen. Amit megtanult azt megtanulta, fölösleges várni és reménykedni. Én is így vagyok egyébként, sokkal nehezebben állok már be, pedig az lenne a cél. Vodka pl. 3 deci alatt csak sima víz nekem.
2021. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!