Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi a franc lehetett?

Ez mi a franc lehetett?

Figyelt kérdés

Semmi bajom nem volt mostanában, egészséges vagyok, minden nap mozgok stb. De nemrég semmiből, előjel nélkül elkezdett fájni a gyomrom.

Tompán, de rettenetesen, egyre jobban lüktetve. Inkább a fentebbi részén éreztem. És ez nem is az a tipikus gyomorgörcs volt, amit pl. egy étel okoz. Elég leírhatatlan. Se hányás, se hasmenés.

Aztán ahogy erősödött, elkezdtem kétségbe esni és már a kezeim is elgyengültek, elkezdett kiverni a hideg verejték is elég rendesen. Próbáltam összekucorodva feküdni, de nem lett jobb. Aztán kinyújtózva, háton szenvedtem egy ideig, azt hittem, elájulok.

Majd valahogy megpróbáltam megnyugodni és figyelni a légzésemre, hátha és itt kezdtem jobban lenni. Egyre kevésbé fájt, még simogattam is ott a gyomrom (viccesen hangzik, de tényleg sokkal jobb volt úgy), majd mintha elvágták volna, ahogy jött, elmúlt.

Gondoltam pánikrohamra is, de fejben is rendben érzem magam, meg arra se lenne "okom". Gondolom, hogy nem is szívroham volt, mert akkor nem úgy lennék itt, mintha mi sem történt volna 1 órája. Meg amúgy sem stimmel sok minden arra.

Valakinek volt hasonló?



2021. okt. 10. 16:51
 1/6 Senior Séf ***** válasza:
30%
Első blikkre kólikát mondanék.
2021. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

"Egyre kevésbé fájt, még simogattam is ott a gyomrom (viccesen hangzik, de tényleg sokkal jobb volt úgy),"


Ebben semmi vicces nincs! Teljesen normális jelenség!

2021. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a reflux es a gyomorfekely jutott elsokent eszembe. Esetleg az eped is produkalhatta ezt. Ha surun elofordul, akkor erdemes megnezetni orvossal a gyomrodat.
2021. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt. Többször is.

Epegörcsnek hívják, amit leírtál.

Kezdj a háziorvosnál.

2021. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
*Holnap kezdj a háziorvosnál
2021. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hasonlít az epegörcs lefutására, de szerencsére ez az elég rövid volt és előtte soha nem volt ilyenem. Még az jutott eszembe, hogy nemrég eléggé meghúztam a hátam, nem tudom, esetleg annak lehet-e köze hozzá. Mert a fájdalom sem olyan volt, mintha szervi eredetű lenne, ha jobban belegondolok. Inkább olyan felszíni, de akkor is pokolian fájt.

Azóta is tök jól vagyok. Ha megint előfordul, mindenképp megnézetem.

2021. okt. 11. 12:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!