Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak tapasztalatok olyan...

Vannak tapasztalatok olyan emberekről, akik skizofrének? Miben nyilvánul ez meg? Tényleg megváltozik a személyisége néha, vagy hogy működik ez a dolog? Nem szakirodalmat várok, hanem saját történetet, mert érdekel a dolog. Köszi.

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
pl anyósom azon képes kirohanni és ordítozni,hogy ha apósom nem ül le akkor ebédelni amikor szól neki, késik fél percet. Erre ő ordítozni kezd,hogy miért nem lehet együtt enni, meg ilyenek. Tapasztaltam sajnos. S neki kéne vigyáznia néha a gyerekeimre.
2008. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy olyan betegség, aminek elég sok megnyilvánulási formája van a közismert "kettős énen" kívül. Ajánlom az Aranyketrec c. könyvet, olvasd el, nagyon érdekes! Ebben egy különleges terápiát ír le a szerző, nagyon sokat meg lehet tudni a különböző elmebetegségekről, így a skizofréniáról is. Sajnos nem emlékszem, ki írta, de ilyen témában, ezen a címen más nem nagyon lehet.
2008. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

JAJ,nekem volt egy lakotàrsam,olyan volt mint egy angyal,senkinek nem àrtott volna,aztàn volt hogy semmi ok nélkül öngyilkos akart leni,àtugrott a keritésen,3-an nem birtàk lefogni,szegény nagyon sokat volt kezeléseken,rendszeresen gyogyszert kellett szednie,ràadàsul a legerösebb nyugtatokat.

Sokat aludt(gondolom a gyogyszer hatàsa)mindig kedvtelen volt,nem làtta semmiben sem örömét,néha nevetett csak,lusta is volt,nem birt fél oràn keresztül dolgozni.

Az ilyen személyeknek mindenképpen kell àllando felügyelet,éjjel-nappal,ez az egyik legrosszabb betegség.

Gyogyszer nélkül szinte lehetetlen elviselni.

Kiszàmithatatlan cselekedetei vannak az ilyen személyeknek.

Nekem fàj a szivem,valahànyszor visszagondolok erre az emberre,mégegyszer nem lennék képes egy fedél alatt ilyen személlyel élni(nem azért mert féltem töle,hanem mert sajnàltam)

2008. dec. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok nem kimondottan a skizofréniáról szólnak, inkább bipoláris depresszióról. A skizofréniának gyakori tünetei a hallucinációk, téveszmék, paranoia, a beteg hangokat hallhat, amik irányítják a cselekedeit, amik kívülállóknak érthetetlenek és rémísztőek lehetnek. Ezek a pozitív tünetek, de vannak negatív előjelűek is, ami nagyon erős befelé fordulással jár, érzelmi elsivárosodással, érdektelenséggel, a külvilág ingereire való gyenge reakciókkal.
2008. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. ahogy a legtöbben az őrülteket elképzelik. A skizotípiás zavar is idetartozik?
2009. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!