Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a tüdőm sorsa?

Mi lehet a tüdőm sorsa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy 8 hónapig csiszoltam alumíniumot nagyrészt maszk nélkül, azelőtt vasat flexel fél évig, most döntöttem úgy hogy felmondok a csiszolással meg a fémiparral örökre, mit gondoltok lehet valami bajom a jövőben a sok aluportól ha most abba hagyom, az a sok fémpor örökre bent marad?? Mi erről a véleményetek? Szünetmentesen 8 hónapot 1 nap hianyzás nélkül 190 240 de akadt hogy 336 órába havonta csiszoltam szabadság táppénz nem volt, 21 éves vagyok jelenleg

2021. okt. 15. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tett jót,de előre megjósolni senki nem tudja. Mindenesetre ha abbahagyod,mindenképp a javadra válik.
2021. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen elég baj ez:( ilyen gané munkát kellett csinálni, nagyon megbántam, mindig is a sport az egészség mellett voltam nem is dohányzom és ezzel a szarral tönkre tettem magam a pénzért, most már csak azt kell várnom melyik időbe leszek rákos vagy mit ut ki rajtam 10-20 év múlva
2021. okt. 15. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne pörögj ezen! Sportolj,élj,egyél jókat,ne aggódj feleslegesen! Évente menj el egy tüdőszűrésre,az amúgy is ajánlott meg te is megnyugszol. Tudod, Churchill szindróma.:) 100 évig is élhetsz. Mint írtam,nem látjuk előre a sorsot,ha aggódsz csak magadat őrlöd. Lazíts,csajozz. :)
2021. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzá allásod, egyébként jövő héten megyek orvosnál szűrésre, voltak ott kollégák 14 éve ezt a festő előkészítést csinálták, és nem értem azok hogy nem döglöttek még ebbe bele maszk nélkül ráadásul
2021. okt. 15. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse, jó genetika. Te azért maradj a szakmaváltásnál. ;)
2021. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még. Tüdőrák kisebb eséllyel, inkább COPD. De mivel nagyon fiatal vagy,és nem több 10 évig dolgoztál így, jó eséllyel semmi probléma nem lesz belőle. Nyugodj meg elsősorban,másodsorban pedig élj,sportolj sokat,azzal a tüdőd is edződik szerintem. Főleg az úszás. De kérdezz meg egy tüdőgyógyászt,ő biztosan megnyugtat téged.
2021. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiatal a szervezeted, ne aggódj. Amúgy miért védőfelszerelés nélkül csináltad?
2021. okt. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért csináltam védő maszk nélkül mert fiatal vagyok, akik jeleztek hogy ez így nem jó jobb lenne a maszk, csak kinevettem őket, gondoltam magamba ohh kényesek vagytok ti kell a bajnak.. kerestem 230 320 meg volt hogy 530 ezret is egy hónap alatt segédmunkásként annyi túlórám volt, de rájöttem az egészséget semmi nem fizeti meg
2021. okt. 16. 07:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben a szemüveg bepárásodása miatt hagytuk a francba, aztán saját, jól záró maszkba tolva pár ezrest, meg a szűrőcserét a cégre bízva, megoldódott a párásodás problémája is, és a köhögés meg a vicces tévedésekkel szaglás is a múlté lett. Ezzel együtt nem gondolom, hogy rossz ötlet lenne hátrahagyni az említett iparágaknak ezt a daráló oldalát.
2021. okt. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet tudni, hogy mennyire viselte meg a tüdődet, de egy biztos, hogy ami lerakódott, az nem fog soha kijönni, de ha nincsenek légzési panaszaid, akkor nincs gond szerintem, na meg ettől még nem feltétlenül leszel rákos vagy más beteg, ne aggódj ezen szerintem,ha abbahagytad.
2022. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!