Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban káros anyagok vannak...

Valóban káros anyagok vannak az olajfestékben, melyek miatt beltéri festés közben érdemes szellőztetni?

Figyelt kérdés

Eddig temperával és akrillal festegettem vásznakra, és úgy döntöttem, kipróbálom az olajfestéket, viszont figyelmeztettek, hogy szellőztessem közben a szobát.


Kérdésem az volna, milyen káros hatásai lehetnek, meddig élnek ezek a hatások, és lehet-e tenni ellene valamit?


(Művészi lenolajat vettem hozzá)



Válaszokat és tapasztalatok megosztását előre is köszönöm! :)



2021. okt. 17. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A terpentin amivel higítják, inkabb az a káros. Ha lenolajjal higítod, az is járható út, csak be fog sárgulni az evek alatt.
2021. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor lenojallal festhetek zárt szobában is? Kezd hideg lenni, jelenleg az udvaron festegetek. :D

Köszönöm szépen a választ és az információt! :)

2021. okt. 25. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen de a szagát fogod érezni, de nem hiszem h túl káros. azért szellőztess de sztem nem kell folyamatosan nyitva lennue az ablaknak
2021. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)
2021. okt. 26. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!