Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszűrésen hova teszik azt...

Tüdőszűrésen hova teszik azt az övet?

Figyelt kérdés

Hali!


A napokban voltam tüdőszűrésen. Miután bementem felrakták azt a valamit amit szoktak, azt az ólom védő akármit. Viszont miután megvolt a szűrés, utánna gondolkodtam, hogy nekem nem elölte volt rakva az a cucc, hanem a faromhoz.


Most ez hogy van?


Régen voltam már, több éve. Akkor tisztán emlékszek hogy előre volt rakva a farkamhoz, nem pedig a seggemhez.



Köszi a válaszokat előre is.



2021. okt. 25. 14:56
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az attól függ hogy csinálják a felvételt. Ha az állványhoz szemben kell állni, akkor hátulra kell rakni, ha háttal állsz, akkor előlre kell rakni. De nyílirányú mellkas röntgent szemben szokás állvánnyal csinálni jól mozgó, állni tudó páciensnek.
2021. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát az a klasszikus volt. A karokat neki kellett feszíteni a röntgen falához. Az államat rá kellett tenni a gépre. Pár másodperc volt.


Minden esetre köszi a választ.

2021. okt. 25. 18:08
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Abban az esetben szembe voltál a detektorral és hátulról jött a sugár, azért rakták hátulra a védőt.
2021. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!