Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet májzsugorom,ha csak egy...

Lehet májzsugorom,ha csak egy kicsit magasak a májfunkcio értékek ?

Figyelt kérdés
Az érdekelne ,hogy ha kicsit magasabb a májfunkcio értékem akkor is lehet májzsugorom ? Vagy a májzsugornál nagyon magasak az értékek ?
2021. okt. 30. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit magas májfunkció-értékek bármitől lehetnek, egy görbe estétől kezdve, egy közönséges vírusfertőzésen keresztül, gyógyszer mellékhatásig.
2021. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

4000-es GGT-m volt (!), kórházban kezeltek, már vagy 2 éve.. Szépen lejjeb ment.

Még élek.

2021. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább zsírmájra utal. Hízás, zsíros ételek, vény nélküli gyógyszerek, de fogamzásgátló is okozhatják. Fertőzés utóhatása is lehet, ahogy valaki írta. Ha kicsit egészségesebb életmódra váltasz, kerülöd az alkoholt, szedsz máriatövis kapszulát, hamar regenerálódik.
2021. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kicsit magas volt a nyáron a ggt-t. Nem alkoholos zsirmajam van, mint kiderült ultrahangon. Én vékony vagyok, de magas a koleszterinem meg a trigliceridem.

Elkezdtem szedni legalont meg edzek (spinning) pár hónapja és most jó.

2021. nov. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A májzsugor nem alakul egyik napról a másikra, annak egyéb komoly tünetei is vannak.

Az enyhébb májenzim-emelkedések általában hepatitisre utalnak (alkoholos, vírusos, gyógyszeres, stb.)

2021. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!