Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meghűléses betegségeknél...

Meghűléses betegségeknél miért terjed el annyira orvosi javaslatban a meleg tea fogyasztása?

Figyelt kérdés
leginkább gyerekeknél, de általánosságban is, mindig szokták mondani, miért pont tea? ha a folyadékpótlás a tanács lényege, végülis bármi lehetne helyette, nem?
2021. okt. 30. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
nem fogyasztása, javaslása
2021. okt. 30. 21:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tea a lényeg, hanem a meleg folyadék. Mivel Európában nincs nagy kultusza az 50 fokos víz fogyasztásának, ezért szokták a teát javasolni. Nyilvány 50 fokos sima víz is ugyaolyan jó.
2021. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyuzottak, faradtak vagyunk es meg hideg is van, akkor a szervezetunk jobban kivanja a meleg italokat, nem? A meleg segit, hogy jobb kedvunk legyen, egy finom, illatos teanal nincs is jobb (mondjuk en imadom a teakat). A meleg para kidugithatja az orrot, a torokbol lemossa a korokozokat.

De amugy nem csak a teat javasoljak, hanem azt is, hogy sok folyadekot igyunk, ami szerintem egyertelmu.

2021. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát kinek hogy, nekem pl, ma reggeltől kezdett kaparni a torkom (szerencsére mást nem veszek észre magamon, maradjon is így) de a meleget is épp olyan iszonyú lenyelni jelenleg mint a szobahőmérsékletűt
2021. okt. 30. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Amit szivbol ajanlok, a dm-ben van Mivolis torokcukorka, van cseresznyes, cseresznyes mezes es landzsas utifuves. Utobbi kettot probaltam, nekem nagyon bevaltak, mikor nem tudtam Tandum verde toroksprayt venni. Egy probat meger, jobbulast! Ahogy beveszek egy landzsas utifuveset fel perc mukva nem erzem azt a fullaszto, kaparo erzest, amitol meg a konnyem is elered. A nyirokcsomoid meg vannak duzzadva?
2021. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. sajna kisvárosomban csak rossmann van. nem tudom megmondani, a jobb oldali torokrésznél állkapocs alatt érzek egy kisebb duzzadást de nem tudom hogy mandula vagy nyirokcsomó
2021. okt. 30. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

A fekete tea élénkítő hatású. Érdekességképpen: a Coldrexben is van koffein.

Mi gyógyteákat szoktunk inni megfázás esetén, mézzel. De a húsleves sós leve is nagyon jó. Betegség esetén van, hogy nem esik jól a hideg víz, ezért is jobb a tea folyadékpótlásnak.

2021. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!