Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul vagyok. Vérnyom...

Nagyon rosszul vagyok. Vérnyomásstabilizálót szedek, kb 5 perce túlhajtottam magam, és most szúr a szívem, a kezeim zsibbadnak, izzadok, nagyon gyorsan dobog a szívem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Félek, hogy meghalok. Megállás nélkül szárad ki a szám, úgy érzem, hogy meg fogok halni és elájulni, zsibbad a mellkasom
2021. nov. 5. 18:58
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Egyiket sem.
2021. nov. 5. 19:13
 12/30 A kérdező kommentje:
Zsibbad a bal vállam, és nagyon dobog a szívem.
2021. nov. 5. 19:14
 13/30 anonim ***** válasza:
Akkor kérj mielőbb orvosi segítséget. Jobbulást
2021. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Félek szólni a szüleimnek.
2021. nov. 5. 19:15
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a jobb, ha a szüleid lecsesznek, vagy ha 17 évesen infarktust kapsz? Szólj a szüleidnek és hívjatok orvost!
2021. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%

Nitromint vagy valami más hasonló gyógyszer nincs nálad/otthon? Az a bajod, hogy a szíved vérellátása a koszorúerekből nem kielégítő, a magas szívfrekvencia miatt (a koszorúér kapillárisokban csak a szív elernyedt állapotában van keringés).


Próbálj lenyugodni, nyugodtan venni a levegőt. Ha van valami gyorsan felszívódó/ható gyógyszered ilyen anginás panaszokra, azt próbáld meg, de orvost mindenképp hívj!

2021. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Szóltam a szüleimnek, azt mondták igyak vizet, és feküdjek le, de szúr a szívem, légszomjam van, és kiszárad a torkom.
2021. nov. 5. 19:25
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok orvost (vagy inkább menjetek be ügyeletre), csináltatni kéne minimum egy EKG-t, hogy nem volt-e komolyabb ischaemia. A szívfrekvenciád lelassult már?
2021. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

#17! Ezeket mondd el a szüleidnek is.

Legalább az ügyeletet hívjátok már fel bakker.

Ha ez a kérdés igaz (egy percig sem kérdőjeleztem meg), akkor kuvva nagy baj van.

Hívjáttok az ügyeletet, ezt beszéld meg velük is. Persze, csak ha nem akarnak reggel holtan találni.

2021. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Bementünk, csináltak ekg-t, minden rendben van, pánikroham volt.
2021. nov. 5. 20:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!