Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a háziorvos vagy valamilyen...

Ha a háziorvos vagy valamilyen szakorvos ír/feltölt valamit az elektronikus rendszerbe, azt onnantól kezdve minden más orvos is láthatja?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az önrendelkezésnél be lehet állítani, hogy láthatják-e.
2021. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Be tudod állítani az ügyfélkapun, hogy láthassák e. Az alapbeállítás az, hogy látják. Kivéve a pszichiátriai és a nemibeteg gondozós részek, mert azok titkosak.
2021. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Be lehet állítani, hogy ne lássa más de pont le szoktam sz.rni, egy kattintással felül lehet bírálni a letiltást csak meg kell indokolni.
2021. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként tipikusan azok akarják eltitkolni a gyógyszereiket, akiknek mindenképpen meg fogom nézni, epilepsziás jogsit szeretne... Xanax, vagy tramadol függő drogos tíz orvossal irat xanaxot egyszerre stb.
2021. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

3-4

A tipikusan arrogáns, bunkó orvos típusa.

Remélem, valamelyik beteg majd feljelent illetéktelen adathasználat miatt.

Nekem pl. nincs semmi titkolni valóm, mégis mindenki le van tiltva. Mert semmi köze hozzá.

2021. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Eddig nem használtam az EESZT-t, nem is tudtam, hogy van ilyen funkció, de örülök neki. :)


Még olyan kérdésem lenne, hogy Ti a "Hozzáférést teljesen tiltó állapot" lehetőséget választottátok ki?


Amúgy nem szedek gyógyszert, nincs is semmilyen "kínos" betegségem, csak nem teljesen bízom az egyik orvosomban, és örülnék, ha nem látna rólam mindent.

2021. nov. 7. 17:57
 7/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan feljelenthet. Lazán még lehet orvosként nyerni ezeket a pereket.
2021. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért perelne be?
2021. nov. 8. 00:43
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne láthatna rá egy másik orvos a betegéletútra? Én ugyan nem vagyok orvos, de van annyi eszem, hogy tudjam: bizonyos gyógyszerek pl. nem adhatóak együtt.

És minek kell egy orvos előtt titkolózni? Többszáz betege van. Nem ez lesz otthon a vacsoraasztalnál a témája, hogy xy szifiliszes avagy pszichiáter kezelte.

2021. nov. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

Az tartozik rá, amit én megengedek, és arra, akinek én megengedem. Erről szól az önrendelkezés.

7

Ne bízd el magadat ennyire. Nagyon nyomós indok kell egy indokolatlan feltörésért.

2021. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!