Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a pukizás?

Nagyon fáj a pukizás?

Figyelt kérdés

5-6 napja nagyon fáj ha pukizok. Előtte begörcsöl a hasam és olyan érzésem van mintha hasmenésem lenne, de csak puki jön a végén. Mitől lehet? Szinte minden alkalommal ez van, napi 10-20x is.

És hangosat, nagyokat fingok.

A kakilás is fáj. Ahogy nyomom ki iszonyatosan görcsöl a belem.


2021. nov. 7. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Javaslom azonnal keress fel egy orvost. (ezzel szerintem még SBO-ra is mehetsz) Ilyen tünete van a vastagbélráknak is, amikor már zárja el a bélcsatornát. Ha nem műtenek meg azonnal, akkor bele is halhatsz. Inkább ne halogasd, hogy ki lehessen ezt zárni. (lehet más is, de akkor sem jelent jót)
2021. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy rákos lennék. Eddig semmi tünetem sem volt, majd hirtelen a semmiből egy akkora rák ami elzárja a bélcsatornát?😅
2021. nov. 7. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, pontosan ez a tünete. Addig semmit nem érzel belőle, aztán hirtelen jön, hogy nem tudsz üríteni, vagy borzasztóan kellemetlen érzés.
2021. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből rákra gondolni, de orvoshoz kérj időpontot.

Pontosan mikor fáj? Amikor “elindul kifelé” vagy amikor elér a “kijárathoz”?

Belső aranyér is okozhat fájdalmat de az nem görcs érzés, fisszúra is lehet, ha csak a távozás fáj (ez esetben lehet nagyon éles a fájdalom).

Az is lehet hogy IBS-es vagy (nem komoly, de kellemetlen “betegség”). Mind okozhat kellemetlen bélgáz távozást.


Disclaimer: nem vagyok orvos, de sok problémám volt már beleim környékén… Keress fel orvost, szakszerű tanácsért!

2021. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor fáj, mikor elindul kifelé, de nem is mindig. Van mikor nem is fáj.
2021. nov. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!