Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idegi alapú hasmenésre megoldás?

Idegi alapú hasmenésre megoldás?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Mindig is izgulós típus voltam, már az általános iskolában is aznap amikor dolgozatot írtunk, ment a hasam. Ugyanez volt egyetemen a vizsgáknál. Randit is kellett már lemondanom, mert annyira izgultam előtte, hogy nem bírtam felkelni a wc-ről. Amikor a főnök rám bíz valamilyen komolyabb munkát, rohadtul aggódok nehogy elrontsam, olyankor szintén kezdődik a hasmenés. Most hétvégén sokalltam be: párom bemutatott a családjának. Nagyon kedvesek voltak, de akkor is szorongtam hogy vajon mit gondolnak rólam, nehogy hülyeséget beszéljek véletlenül. Többször is fel kellett állnom az asztaltól, ami sajnálatos módon nagyon közel volt a mosdó ajtóhoz, így biztos vagyok benne, hogy kihallatszott minden. Már elegem van, hogy ez miatt ilyen kínos szituációkba kerülök! Aki hasonló problémával küzd, segítene nekem?

2021. nov. 9. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress fel egy pszichológust, és tanítson meg szorongásoldó technikákra.


Ha nem akarsz hozzá menni, akkor ami nálam/gyerekemnél bevált, természetesen ezeket rendszeresen kell művelni:

- jóga

- meditácó

- masszázs

- hangterápia

- kerékpározás

- tánc


Jelenleg hogyan lazítasz? Meg kell találni a legtesthezállóbb módszert, ami mindenkinél más és más lehet.

2021. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!