Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek tényleg sokat...

Cukorbetegek tényleg sokat pisilnek?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. nov. 10. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg akkor, amikor magas a cukorszint, es sok folyadekot visznek be emiatt. De akkor nyilvan sok a vizelet.
2021. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok, és nem, nem pisilek többet. Mármint nyilván, amikor sokat iszok, akkor igen, de az meg nyilván normális. Szerintem ezt nem lehet általánosítani. Én is olvasgattam anno a cukorbetegség tüneteit, nekem egy se volt azok közül sosem, azelőtt sem, mielőtt diagnosztizáltak volna, és azután se voltak olyan tüneteim, és még is cukorbeteg vagyok. Szóval szerintem ezt így nem lehet általánosítani.
2021. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Levezetem neked.

Ha magas a vércukorszint, akkor a test azzal próbálja kompenzálni, lejjebb vinni a szintet, hogy folyadékot kíván, ergo igyon sokat az ember. Ha már egy ideje magas a vércukorszint, azt lehet érezni, mert ki van teljesen száradva az ember szája, és hiába iszik meg akár fél liter folyadékot egyszerre, ugyanolyan marad. Mint írtam feljebb, a test kívánja a folyadékot. Ergo megiszol egy csomó folyadékot, ezután persze hogy sokat is fogsz pisilni.

Én amikor cukorbeteg lettem, megittam napi kb 5-6 liter folyadékot. Kb óránként jártam pisilni, éjszakánként is fel kellett kelnem 2-szer legalább.

2021. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A pisilés célja a cukor eldobás. A szervezet így próbál szabadulni a vérben lévő feleslegtől. Az inzulin feladata lenne. Az vagy nincs (1. típus), vagy még sok is, de rezisztens a szervezet, nem fejti ki hatását. A folyadékvesztésnek meg következménye a szomjúság.

Ezek első tünetek szoktak lenni.

Egy jól karban tartott állapotnál már nincs ilyen.

2021. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!