Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem,hogy mitől zsibbad...

Nem értem,hogy mitől zsibbad a jobb karom?

Figyelt kérdés

Egy ideje van ez a zsibbadás, de már szinte mindennapos.És nagyon zavaró tud lenni, munka közben is úgy elzsibbad a jobb kezem feje az újjaimmal együtt, hogy néha meg kell állnom szünetet tartani.Ráadásul ülő munkát végzek, és sorjázok pont a jobb kezemmel.Van, hogy a fájdalom belesugárzik majdnem a könyökig.Ha abbahagyom a munkát, és pihentetem a kezem, a zsibbadás elmúlik.De ha megint elkezdek dolgozni, a zsibbadás újra indul.És, ha ökölbe szoritom a kezem,akkor fáj a legjobban!

Szóval eléggé zavaró a helyzet, mi lehet ez? Csuklóalagút szindróma?



2021. nov. 18. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha be vagy otva akkor lehet vérrög, de ne foglalkozzál vele, biztos csak hipochondria.
2021. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már azelőtt is megvolt, még jóval az első Covid hullám előtt! Úgyhogy ennek szerintem semmi köze az oltáshoz!
2021. nov. 18. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

- Rengeteg oka lehet (az emberek többségénél általában a vérszegénység az oka )

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

- Próbálj figyelni a napi 2..3 liter folyadékbevitelre ( Fokozatosan vidd be - NE EGYSZERRE!)

- Javaslom kerüld a száraz élelmiszerek túlzott fogyasztását (pl.: péksütemény, keksz)- vagy ha nem tudsz lemondani róla, akkor NAGYON SOK FOLYADÉK mellé !

- Inkább magas folyadéktartalmú élelmiszereket preferálj fogyasztásra (gyümölcs, zöldség, szeresd meg a levest :)

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Vérszegénység esetén ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

________- VAS :______________

( sertésmáj, mogyoró, búzakorpa, tojássárgája !!! A fehérje gátolja a vasfelszívódást:)

+ C vitamin bevitel a VAS felszívódás miatt :)


________- B12 (B1,B3) :______

+ ( tojás, húsok, halak ) ( Banán )

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Ha két hét után sincs változás megfelelő folyadékbevitel után - és étrendváltozás/étrend kiegészítő vitaminok bevitele esetén sem. Akkor keresd fel a háziorvosod !!!

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Az állapot fennmaradása (későbbiekben) nem kívánatos/súlyos következményeket fog maga után vonni.

2022. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jah, valszeg kevés folyadékot iszol ..

Igyál többet és rendszeresen !

2022. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!