Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomásnál a "per" konkrétan...

Vérnyomásnál a "per" konkrétan,hogyan értendő?

Figyelt kérdés
Ma mértem 156/99-et.Tudom,hogy magas,de a "per" jobban számít,vagy egyáltalán mennyi a szerepe az egészben? eddig mindeki mást mondott nekem.

2021. nov. 21. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alsó értéket a diasztolés vérnyomásnak nevezik. Ez az az érték, amikor a szív elernyedt állapotban van, azaz ez a nyomásérték uralkodik alapértékként az erekben. Általában az erek tágasságára, átjárhatóságára utal.
2021. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És azt meg tudod mondani,a 99 hmm az mennyire számít magasnak?
2021. nov. 21. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem az 1-es vagyok, de 80 körül lenne ideális, 90 még elmegy., Nekem pl ált 85-90 közt van, ezzel nem foglalkoznak az orvosok. És igen, egy kardiológus nekem egyszer azt mondta, hogy második érték magassága veszélyesebb. Amúgy ha magadnak tudod mérni, akkor mérd naponta többször, nyugalmi állapotban (nem futás vagy idegeskedés után), és a hosszú távú átlagot nézd. Egy mérés nem mérés.
2021. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dzsoki ***** válasza:
Ma már a 140/90,elfogadott.A magasabb,azt jelenti,hogy szűkült az erek keresztmetszete.Ennek okát,meg kell keresni,mert kezeletlenül,ebből lesz az érelmeszesedés.
2021. nov. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!