Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 11.es gimnazista. Évekig túlsúllyal küzdöttem, februárban viszont életmódot váltottam, elkezdtem sportolni, egészségesen étkezni, így leadtam több, mint 15 kilót. A BMI-m most 17.4, a normális tartomány 18.5 és 25 közé esik, de szerintem nem vagyok vészesen vékony, inkább átlagosnak nézek ki. Mióta lefogytam, folyton mindenki piszkál, állandóan anorexiával gyanusítgatnak, holott tudom, hogy mostmár vékony vagyok, és eszem ágában sincs tovább fogyni, csak szimplán tartani akarom ezt a súlyt, így érzem jól magam. A szüleim állandóan vizsgálatokra hurcolnak, hozzáteszem, teljesen tökéletes a vérleleletem, a vérmyomásom, sőt, mióta lefogytam sokkal jobban alszok, energikusabb, boldogabb vagyok. Ezt nem képes senki sem megérteni, állandóan tömnek, mondván, hogy vagy 5-6 kilót vissza kellene szednem. Mintha nem akarnák azt, hogy boldog legyek, pedig az lennék, végre szeretem a testem és a régi szorongásaimat is sikerült leküzdenem az önelfogadással.

2021. nov. 22. 18:49
 1/4 anonim válasza:
94%
Gratulálok a fogyáshoz. Sok sikert mindenhez.
2021. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is minden jót kívánok ismeretlenül is! :)
2021. nov. 22. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Jelenleg milyen magas és hány kg vagy?

Igazából a nervosa lelki eredetű probléma. Mit gondolsz magadról?

2021. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha van menstruációd nem hullik a hajad és semmi ilyen bajod nincsen akkor nem baj ha alacsonyabb egy kicsivel a BMI d
2021. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!