Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező a covid teszt?

Kötelező a covid teszt?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok egy hete. Mivel kb. sosem szoktam beteg lenni, tényleg idejét nem tudom mikor jártam orvosnál, nem szoktam 2 nap betegség miatt orvoshoz rohanni. Most viszont nem akarok helyrejönni, eléggé elhúzódó, így felhívtam az orvost. Elkezdtem mondani, h borzasztó fejfájásom, pontosabb homlok és arc fájásom van, nyom, szúr, ha előre hajolok élesen fáj + full tömény orrváladékom van. Kozbevagott és egyből mondta menjek covid tesztre + kérem e a covid gyógyszert?


Most ez komoly? Kb olyan panaszaim vannak mint homlokureggyulladásnál, erre menjek covid tesztre? Esküszöm felháborító, hogy más betegség nem létezik es nem kezelnek semmi mással csak covid!

Szóval fognak hívni covid teszt miatt. Kötelező elmennem? Itthon vagyok, nem járkálok, el sem hagytam a lakást egész héten. Mondhatjuk karanténnak is. Sosem járkálok betegen, nem csak amiatt mert covid...


Szóval mi van ha nem megyek el a tesztre?


2021. nov. 27. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem semmi nincs, ha nem mész el a tesztre, de te nem akarod tudni, hogy covid-e? Ha nem, akkor meg lehet kezelni másra.
2021. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Nem kötelező.

És igen, jó ideje már semmi mást nem hajlandók "kezelni", csak a kovidot :(

2021. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem a felháborodásod okát... Járvány van, ezért alap, hogy ki kell zárni a covidot, ami csak teszttel lehetséges. Ha negatív, akkor megtörténhet a további ellátásod.

Nem véletlenül küldött el a háziorvosod teszteltetni. Nekem dettó ugyan ilyen tüneteim voltak, és pozitív lett a tesztem.

A járványügyi intézkedések kötelezők, tehát nem kell hozzá a beleegyezésed, ezeket akár az egyén szabadságának korlátozásával is meg lehet valósítani.

2021. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De egyszerűen választ kaphatsz a kérdésedre. Amikor felhív az OMSZ, megkérdezed hogy mi történik, ha nem teszteltetsz. (3#)
2021. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én meg azt nem értem, hogy a francba van az, hogy BÁRMILYEN tüneted van, semmit sem mondanak, csak, hogy covid! Köze nincs sokszor a beteg panaszainak ehhez, de azért tukmáljuk már a covid gyógyszert meg 5 oltást... Nem látott el rendesen, meg se hallgatott, csak covid! Hát kössz nem, majd akkor rendbe hozom magam itthon... Érdekes, 3 tesztet csináltam itthon, mind negativ lett, azt mondja nekem, az nem számít! Ahham értem. Érdekes módon bárki aki otthon csinál tesztet negatív, elmegy pcr tesztre, pozitív egytől egyig! Nevetséges... Semmi más betegség nem létezik a világban 2 éve...

Mindegy, jobban vagyok szerencsére, nincs szükségem covid gyógyszerre se hülye tesztekre.

2021. nov. 27. 12:49
 6/7 A kérdező kommentje:

Meg simán a hülye időhúzásuk miatt sokan megszívják, mert senkit nem látnak el/vizsgálnak meg igazán csak hajtják, hogy covid covid covid. Felhívtam, most várjak napokat egy hülye tesztre, magyarul napokig tombol bennem a gyulladás amitől magas lázam van, és SEMMILYEN kezelést nem kapok addig, akkor telefonáljak vissza ha megvan a teszt. Ahham értem. Tehát ki nem szarja le mi bajom van most, koncentráljunk a covidra! Szánalmas es felháborító! Ha felhivom h eltört a kezem, akkor is az is amiatt történt, mert nem vagyok beoltva, gondolom... Hányinger.

Egymagam jobb állapotba tudtam hozni magam, mint az orvos! Ennyit erről, mennyire foglalkoznak igazán velünk!

2021. nov. 27. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 napba telt az omsz tesztelés úgy, hogy szombaton felhívtak és elmondták hogy ha járóképes vagyok akkor menjek a tesztállomásra. Pozitív lettem 3 oltással. A háziorvosom elrendelte a karantént, táppénz 2 hétig minimum. Ergo jogos, hogy járvány idején kéri a tesztet. Az is igaz, hogy más betegség nem nagyon van. Gondolom arcüreggyulladásod lehet, pláne ha sűrű az orrváladékod.
2021. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!