Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív ekg-m épphogy negatív,...

Szív ekg-m épphogy negatív, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Ma voltam ekg-n. Covidos voltam, de sajnos rá 2 hétre már tesiztem tesin, mert nem gondoltam volna, hogy az baj lehet.

Nem volt tőle különösebb bajom, azonban rollerrel járok suliba és meghajtottam magam nagyon egyik nap, aztán nagyon pazar szívdobogásom volt. Utána másnap megint, mikorra odaértem a buszhoz.

Ezért elmentem háziorvoshoz csinált egy ekg-t és azt mondta rá negatív, de van egy pici eltérés benne, tehát nem teljesen negatív + annyit mondott, ha hánynék vagy esetleg fájni fog hívjak mentőt.


Nos most akkor megnyugodhatok, hogy nincs szívizom gyulladásom vagy különősebb bajom vagy nem és inkább menjek szív ultrahangra meg 24 órás ekg-ra?


De gondolom a házi orvos beutalt volna akkor erre, mert így akkor magánba tudnék menni, az meg elég drága szerintem. Bár nekem a szívem épsége a legegészségesebb.


Inkább most már gyalog járok suliba + nem sportolok, csak sok-sok séta januárig, azt kibírom.


Mi a véleményetek? Ti mit tennétek a helyemben?


Valaki tudja -e hogy kis eltérés az ekg-ban az normális?..előfordulhat minden embernél. Nem mondta el mi az eltérés ,tán az egyik hosszú csík a 50-ből vékonyabb volt vagy mi.



2021. nov. 29. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:

Épsége a legfontosabb*.

A covidnál meg hánytam, elájultam egyszer, volt vérnyomás esésem meg sajnos láz, meg égő, mellkas fájdalom. Köhögés nem. Alapjáraton nincs semmilyen betegségem tudtommal.

2021. nov. 29. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Fizikai aktivitásra emelkedik a pulzus, ez természetes. Ahogy írtad, vegyél visszább, inkább indulj hamarabb, de ne rohanj.

Próbálj meg nem stresszelni ezen, mert amiatt is lehet heves szívdobogás.

2021. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

15 ezer forint egy magán kardiológiai szakorvosi konzultáció. Nem hiszem, hogy nem ér meg neked 15 ezret a saját egészséged...


Igen, nem olcsó ez sem, lehet hogy kell szívultrahang és a 15 inkább 25 ezer lesz.


De élek akkor egész hónapban Coop-os párizsin meg 15 forintos zsemlén, minthogy kezeletlen szívproblémával tengessem a napjaim, aztán vagy összesek és a mentő visz el, vagy vége a dalnak és kampó van.


Még kapsz decemberre időpontot, ha találnak valamit akkor legalább elkezdődik a kezelés, ha pedig nem, akkor megnyugodhatsz. Te tudod hogyan akarod tölteni az ünnepeket.

2021. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, de nem értem a házi orvos csak felelősséges döntést hozott mikor nem utalt be a kardiológiára nem?
2021. nov. 29. 21:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!