Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejfájás,tinnitus. Pszichológu...

Fejfájás,tinnitus. Pszichológus segíthet?

Figyelt kérdés

Több éve van tinnitusom. Eleinte nehéz volt majd megszoktam,semmi olyat nem találtak ami okozhatná. Aztán májusban elkezdett fájni a fejem 0-24 azóta fáj,ezzel együtt a tinnitus is felerősödött. Sok vizsgálatom volt. Sajnos még mindig nem találni az okokat.

Mivel semmi öltele nincs senkinek. ( Mi még gondolkozunk egy pajzsmirigy vizsgálaton illetve egy reumatológiai vizsálaton.) Újabban a legutolsó neurológus aki elvégeztetett egy EEG vizsgálatot rajtam (majd jövőhét szerdán lesz eredmény) furcsálta,hogy még nem jártunk pszichológusnál. A szüleim is mondogatják. De én még mindig nem hiszem,hogy pszichés gondom van. Lehet én vagyok a hülye,de egy pszichés probléma tud okozni már lassan fél éve tartó fejfájást 0-24-ben tényleg megállás nélkül?

Létezhet,hogy valamit elő tud hozni belőlem amitől fáj a fejem?

Tudom makacs vagyok,de annyira szürreálisnak találom.

Elkezdünk csak úgy beszélgetni és majd elmúlik minden. Nem nagyon látok realitást.

Hogy látjátok?



2021. dec. 4. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél "furcsább" vagy meglepőbb dolgokat is okozhat pszichés probléma. A pszichológus nem csak úgy beszélget veled, hanem a tüneteid okát keresi néha viszonylag hétköznapi, néha specifikusabb témák által. Ha pedig megvannak az okok, akkor azzal ő már tud dolgozni.

Egyébként vannak pszichológusok, akik foglalkoznak külön pszichoszomatikus panaszokkal, ilyen szakembert kéne felkeresned. Persze ez sem garancia, hogy ilyen okai vannak a problémáidnak, de egy próbát megér. Viszont egy terápia vagy kezelés sem működik, ha te nem teszed oda magad, úgyhogy próbálj meg nyitottan hozzáállni ehhez. :)

2021. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nyilván tisztában vagyok vele,hogy a részemről is kellene az együttműködés.

Ezért teszek fel ilyen kérdéseket. Mert keresem azt a dolgot ami miatt valahogy együttműködőbb lehetnék. Nekem is az a célom,hogy elmúljanak a tüneteim,mert a mindennapjaimat befolyásolják már egy ideje.

És most nem célom bántani ezzel senkit,de egy pszichológus már azzal,hogy beszélget veled céltudatosan,te tudat alatt jobban leszel?

Vagy,hogy kéne elképzeljem a folyamatot?

2021. dec. 4. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Van, aki igen. Néhány embernek tényleg csak annyi kell, hogy elmondhassa valakinek, mi bántja, mert lehet, hogy a környezetében senki más nem hallgatná meg.

Mások mentális betegségekkel vagy súlyos traumákkal keresnek fel pszichológust. Ilyen esetekben a pszichológus adott szakmai protokollok alapján elkezd egy kezelést. Az a módszertől és a problémától is függ, hogy ez pontosan hogyan néz ki a gyakorlatban, mert nagyon más pl. egy viselkedésterápia és egy analitikus terápia. Ilyen jellegű problémákkal lehet, hogy évekig tart a munka, ez változó.

Ez két elég különböző eset, és a kettő között nagyon sok dolog lehetséges még. Nem mindenféle kezelés áll csak beszélgetésből, és nem mindenki lesz egyből sokkal jobban tőlük. Sőt, nem is minden mentális betegség gyógyítható. De az mindenképpen fontos, hogy ha a te problémádnak is pszichológiai háttere van, akkor azt megtalálják. Onnantól kezdve már válogathatsz a különböző módszerek és szakemberek között, ha valami számodra hosszabb távon nem működik. De a legfontosabb egyelőre a probléma okának megtalálása akár pszichológus, akár más szakemberek segítségével.

2021. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2018 vegetol 2019 elso feleig iszonyatos stresszben eltem: az eletem fordult egy hatalmasat, es megszakitottam a kapcsolatot azzal az emberrel, akit a baratomnak hittem. Alommunkat kellett feladnom ezert. Ebben az idoszakban kezdtem pszichologushoz jarni:

- magamhoz kepest rengetegszer megfaztam. A pszichologus mondta, hogy ezen ne csodalkozzak, egy krizisen megyek at.

- allandoan fajt a nyakam. Egyik alkalommal mondtam is neki, es erre o mutatott olyan meditacios technikat, amivel tudtam lazitani a gorcsot.

- 2019 tavaszan voltam laborvizsgalaton, az eredmeny szerint a voros- es feherversejtem nagyon alacsony volt. A pszichologus erre is mondta, hogy egy nehez idoszakon megyek at, ez az immunrendszeremen is meglatszodik. (A felevvel kesobbi ismetles javulast mutatott)

Tehat igen, nagyon sok fizikai tuneted lehet lelki gond miatt. Nekem segitett a pszichologus: most mar rendesen tudok enni, elmult a nyakfajasom, es szinte tokeletes a laboreredmenyem :)

2021. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!