Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell mondani hogy mire...

Mit kell mondani hogy mire kérek időpontot ha úgy gondolom cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
egy ilyen kivizsgálásra gondolok és mit kell csinálni előtte

2021. dec. 10. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a háziorvosnak hogy szeretnél cukorbetegségre egy általános kivizsgálást. Én is ezt tettem nekem általánosan vérvizsgálat volt.
2021. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bejelentkezel a háziorvosodhoz, kérsz egy labor beutalót, de legyen rajta HgbA1C is (ez az utolsó 3 havi vércukor átlag).

Nekem az éhgyomori volt 8,5 és a 3 havi átlag is magas volt, ezért a körzeti utána még írt egy labor beutalót, azon fruktózamint kért még (szintén vérből nézik).

Utána vagy a háziorvos ír gyógyszert, vagy keresel egy diabetológust (az nálunk kb. fél év, mire bejut az ember).

Szóval háziorvosnál kezdd.

Még annyit, hogy én előtte vezettem egy táblázatot, napi ötször mértem a vércukrot, és már a táblázattal mentem a háziorvoshoz, ez is egy támpont neki.

2021. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
vennem kell akkor egy cukormérőt?
2021. dec. 10. 19:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne rohanj a vétellel, először vizsgáltasd ki magad. Mik a tüneteid?
2021. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de hasznos. Persze csak akkor, ha a labor gyanús. Sok patikában mérnek vércukorszintet, egy reggeli éhgyomrit ott is nézethetsz.
2021. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, egy éhgyomori nem árt. Nekem egy rutin műtét előtt kellett egy labor, ott bukott ki, hogy 8,5 az éhgyomori. Már ez is támpont a háziorvosnak a további beutalókhoz.
2021. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hideg végtagok (főleg láb, kéz és néha micsodám is) krónikus lábizzadás, ilyen nagyon kellemetlen hőhullámok szoktak rajtam végig menni főként mintha így vesekőrülről indulna ki (ott hátul a hátamról) meg felső combjaimből,meg vannak ilyen vizelési dolgok
2021. dec. 10. 20:05
 8/15 A kérdező kommentje:
éh gyomor akkor pl reggel nézzem meg? meg ha eszek pl egy szenyót és utána megnézem akkor mennyi számít utána soknak?
2021. dec. 10. 20:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd nagy laborral (vizelet és vérvizsgálat) - egyszerűen hívd fel és mondd hogy beutalót szeretnél laborra, mert már régen csináltattál ilyet (én majdnem minden évben csináltatok, mert enyhén vérszegény vagyok). Onnan majd küld tovább, ha probléma van.
2021. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Magadnak nincs sok értelme nézegetni - kb felesleges. A vérvétel majd kimutatja, ha baj van.
2021. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!