Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan működik az orrsövény...

Hogyan működik az orrsövény ferdülés műtése? Be kell feküdni vagy még aznap hazamehetek? Hogyan működik pontosan és utána mit kell tenni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én anyámnak pár hete műtötték, a Kék golyó utcában (nem fájt neki se közbe, se utána) de 3 napig azért bent tartották a biztonság kedvéért.
2010. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen műtétem tavaly, a főnökömnek meg idén. Engem nem altattak, őt altatták. Azt, hogy altassanak, vagy ne, te választhatod meg.

Nem akarlak elkeseríteni, de életem legrosszabb napja volt az a nap. Ha van rá módod, válassz altatást, én nem választottam, utólag már ezerszer megbántam. Utána 1-2 napig a kórházban bent maradsz, az orrod tamponnal kitömik, ennek az értelmét majd az orvosok elmondják. Amíg a tampon bent van, meglelhetősen kellemetlenül fogod érezni magad, nekem folyamatosan fájt például a felső fogsorom tőle (de hogy mi köze van hozzá, ne kérdezd)... Fájdalomcsillapítókon éltem és elég rosszul éreztem magam.

Utána jön a tamponszedés, az is jó móka volt... Az orvosnak...

Végül otthon egy hét lábadozás, de ebből lehet faragni, ha már jobban érzed magad.


Nem lesz sétagalopp, sok sikert kívánok hozzá, és főleg kitartást :)

Utána mit kell tegyél? Utána már bármit tesztel, minden jobb lesz annál :)

2010. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérhetsz altatást vagy helyi érzéstelenítést, első nap befekszel, másnap műtenek, a negyedik napon kiengednek - ha szerencséd van. :) A műtét nem túl kellemes: vésővel, kalapáccsal dolgoznak, utána tamponálják az orrodat és még pár hétig vissza kell járni a dokihoz kezelésre nehogy összeragadjanak a nyálkahártyák.
2010. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!