Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a TAJ kártyám,...

Meddig érvényes a TAJ kártyám, ha most fejeztem be tanulmányaimat és még nincs állásom? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
45 napig, utána fizetheted magad
2010. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Remélem itt megtalálod a választ és a megoldást is!

2010. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tanulmányaimat június 16-án fejeztem be. Július 3-én kaptam meg a diplomám.Munkám nincs, elvileg érvényes még a TAJ-kártyám , lekérdeztem . És mennyit kell fizetni?
2010. szept. 6. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ameddig érvényes a diákigazolványod, vagyis október 31-ig biztosan van érvényes a TB jogviszonyod. Utána lehet, hogy van még 45 nap türelmi idő, de ebben nem vagyok biztos. Ha ez lejár, akkor két dolgot tehetsz, vagy fizeted az APEH-nak a 4900 Ft-ot havonta, vagy kérsz az önkormányzattól mentességet a fizetés alól szociális alapon és hátha megadják.
2010. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te!

havonta kb. 5 ezer ft-ot kell fizetni.

én szerdán megyek elintézni hogy küldjenek nekem csekket majd minden hónapban. te is menj majd el, mert ha nem fizeted akkor még gyógyszert sem irathatsz fel magadnak :S

2010. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
A TAJ kártyád egy életen keresztül érvényes marad, nem az járhat le, hanem a biztosítotti jogviszony, de ha a biztosítotti jogosultság meg is szűnik, aztán egyszer csak újból jogosult leszel valahogy (pl. munkával), attól még nem fogsz új TAJ kártyát kapni, azt egyszer állítják ki, és legfeljebb névváltoztatáskor (pl. házasság) kell újat csináltatni, vagy ha elveszíted, ellopják, megrongálódik annyira, hogy olvashatatlan.
2010. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
NA ma voltam benn a EÜ . Központban. Azt mondták: Addig ingyenes még amig a diákom érvényes (október végéig) és plusz 45 napig. tehát dec. 16-ig. Utána az APEH-tól kell kérnem csekkelt és majdnem 5000 ft havonta. De szurkoljon mindenki, hogy addig legyen MUNKÁM!!!!
2010. szept. 8. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!