Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok koncentrálni?

Miért nem tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, itt a vizsgaidőszak, tanulnom kéne, de nem megy. Nem vonja el semmi a figyelmemet, nem az a gond, hanem egyszerűen kikapcsol az agyam, egyszer csak azt veszem észre, hogy egy perce a monitort bámulom (PDF-ben vannak csak meg a jegyzeteim). Nem a facebookot vagy ilyesmit, hanem egy szót a jegyzeteimben, vagy akár a tök fehér margót. Pár percig tanulok, aztán elbambulok, megint pár percig tanulok és megint elbambulok...


Tény, hogy fáradt vagyok, október eleje óta volt kb. 4-5 nap, amikor nem tanultam (vagy írtam beadandót), ebből kettő azért, mert éppen beteg voltam, egy meg azért, mert kórházban voltam baleset miatt, 1-2 nap volt, amikor tényleg pihentem.


Oké, elkezdhettem volna még hamarabb tanulni, de úgy gondolom, hogy még így is elég korán elkezdtem, volt időm, és haladtam is, de most valamiért nem megy. Folyton fáradt vagyok, pedig alszok eleget, meg közben fáj is mindenem (nemrég történt a baleset).


Miért bambulok el folyton? Mit tanácsoltok, hogy győzzem le ezt a fáradtságot? Karácsonykor pihenek majd 1-2 napot, de addig ki kell bírnom, mert decemberben még lesz két vizsgám meg meg kell még írnom kb. 20 oldalnyi beadandót.



2021. dec. 14. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Általában a szobámban tanulok, próbáltam kimenni egy másik helyiségbe, ahol nem szoktam pihenni, de ott sem jobb. Próbáltam laptop/számítógép helyett papír alapon tanulni, az se használt. Nem tudom, mit csináljak. :(
2021. dec. 14. 13:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is, szerintem nyugodtan pihenhetsz egy napot, hogy feltöltődj. Mi lenne ha ma nem tanulnál semmit, hanem csak kikapcsolódnál? Holnap sokkal jobban fog menni a tanulás, hidd el. Sok sikert neked.:)
2021. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon fontos, hogy ne stresszelj rá először is, pihend ki magad, és egyél rendesen. Tanulás közben baromi fontos, hogy kimenj a friss levegőre, mozogj. Ami még hasznod tud lenni, az napi 10-20 perc meditáció, esetleg kipróbálhatod a Wim Hof metódust, rendesen fel tud frissíteni. Ajánlom továbbá a fekete teát, kávét, ha nem vagy koffeinfüggő, akkor fel tudnak pörgetni. Vigyél be szénhidrátot, cukrot, mert ezek nélkül az agyad kikapcsol.

Próbálj meg csak rövid időket tanulni. (fél óránként 5 perc szünet) Az emberi agy csak 30-45 percet tud folyamatosan koncentrálni.

Rengeteg tanulási módszer van. Én pl zenével írok minden beadandót, még tanulni és zenével szoktam néha, és a zene felpörget, leköt, de közben tanulni is tudok rendesen.

A másik módszer, ami bevált nekem, hogy közvetlen lefekvés előtt tanultam. Sokkal jobban megmaradtak a dolgok.

Sok sikert! :D

2021. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos kimenni, mozogni nem tudok, a balesetem miatt még alig tudok felállni, örülök, hogy a mosdóba eljutok. :(


Egy egész napot nem merek kihagyni, nagyon sok mindent kell még megtanulnom szombatig, esetleg pihenésképpen csak átolvasom a szakirodalom érdekesebb részeit, az nem olyan fárasztó, de azért mégis valami.


A meditációt ki fogom próbálni, amúgy is érdekelt egy ideje, meg az alvás előtti tanulás is jónak tűnik. A zene sajnos mindig zavarni szokott, úgyhogy az nem nekem való. Még a hangszeres klasszikus zene is elvonja a figyelmemet, meg igazából minden más is, ezért raktam el a telefonomat, meg csináltam egy külön felhasználót a laptopomon, ahol csak a tanulással kapcsolatos dolgaim vannak, ez működött is, de megjelent helyette ez a bambulás. :/

2021. dec. 14. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:

"Még a hangszeres klasszikus zene is elvonja a figyelmemet."

Nekem is elvonta, amikor így próbáltam tanulni. Nekem a monoton zörejek váltak be, mint tűzropogás, esőzúgás, tengerpart...

https://www.youtube.com/watch?v=UgHKb_7884o

https://www.youtube.com/watch?v=XUiFN5N9zyc

2021. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap ki fogom próbálni! :)
2021. dec. 16. 19:43
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Kipróbáltam, nagyon bevált. Köszönöm! :)
2021. dec. 27. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni. :)
2021. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!