Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid utáni felépülés?

Covid utáni felépülés?

Figyelt kérdés
Vannak-e olyan emberek, akik antidepresszáns szedők. Édesanyám antidepresszánst szed, már nem vele élek. Viszont covid-os volt. Folyamatosan fekszik, alig eszik az utóbbi 2 hétben, fogyott is. Vele van a 16 éves húgom is. Tegnap nem érdekelt lementem hozzájuk megnézni mi a helyzet. Anyukám pupillái tágak voltak. Gyenge volt, és fél percenként rángott a teste. Ő azt mondja szedte a gyógyszereit, viszont ezt nem hihetem el, mert páromnak meg azt mondta volt hogy elfelejtette. Beszélgettünk vele kicsit, felhívta a háziorvosát ott előttünk, aki kábé nagy ívben szarik rá. Elég vacak állapotban volt. Feküdt, alig tudtam elrángatni lezuhanyozni, valamint folyamatosan hányingerre panaszkodott, akkor amikor felkellett kelnie. A gyengeség is okozhatja, de élek mi van ha mélyebbre nyúlik le az a dolog. Tudom hogy itt senki sem orvos, senki sem pszichiáter. De az a megérzésem Anyukámnak elvonási tünetei lehettek. 22 éve szedi a gyógyszert. A covid miatt lehet úgy levolt gyengülve, hogy ezért nem szedte be. Tegnap a húgomat felvilágosítottuk hogy mi is lehet a háttérben. Anyukám szerint poszt-covidja van. Az antidepresszánst szedőket nagyobb eséllyel pszichésen is kiborítja. De teljesen tanácstalan vagyok. Szombaton ismét megyek meglátogatni, viszont nem tudom ha ilyen állapotban léesz, hívjak-e hozzá mentőt. Nem akarom hogy kórházba kerüljön a mostani helyzetek miatt és nem is bízom a magyar eü-ben őszintén. Attól is félek ha orvost hívok rá, megharagszik rám egy életre, mert tegnap folyamatosan azt bizonygatta szinte hogy ő nem depressziós. De teljesen kifordult magából. Már mikor a nappaliba beléptem a tekintetéből levágtam hogy nincs jól. Akkor is feküdt.
2021. dec. 23. 14:29
 1/2 Cubina ***** válasza:

Én azt hiszem, hogy anyukádnak több törődésre van szüksége. A 16 éves húgod nem tudja megadni, amire szüksége van. Ne tud úgy törődni vele, azt sem érti hogy mi történik és miért.


A helyedben odaköltöznék hozzá egy időre, elvinném egy orvoshoz, nézni egy oxigén-szaturációt, csináltatni legalább egy EKG-t, tüdőszűrést, teljes vérképet. A vérből meg tudják azt is állapítani, hogy mennyi gyógyszer van a szervezetben. Ha ennyire gyenge és sokat fogyott, az nem elvonási tünet, elég komoly dolog. Ha elkíséred a dokihoz, azért nem haragudhat meg hogy segíteni akarsz, valamit csinálni kell, nem hagyhatod ott szenvedni szegényt. Ne a depresszióra hivatkozz, csak mondd azt neki, hogy aggódsz érte és szeretnéd ha kivizsgálnák, mert a fogyás és a gyengeség nem normális.Tégy meg mindent érte, nehogy elveszítsd őt, mint én az anyukámat 1 hónapja. :(

2021. dec. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is részvétem küldöm és legmélyebb együttérzésemet feléd.

Viszont hála égnek azóta jobban lett. Helyre billent. Még gyenge, de remélem már semmi komoly dolog nem lesz. Köszönöm szépen válaszod! :)

2021. dec. 30. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!