Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szegycsonttól balra fáj,...

Szegycsonttól balra fáj, akkor még inkább, ha finoman megnyomom ott. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha a bordák tövénél, ill. kicsit odébb, a bal mellem töve felé fájna. Nem lüktet, nem sugároz semerre, nincs szorítás, nyomás, helyi fájdalom, nincs szédülés, nehézlégzés stb. Tehát gondolom nem infarktus.

Ha a szívvel lenne valami esetleg, lehet ez annak a tünete? Vagy talán gyomor, nem tudom... régen Nestea-től fájt a szegycsontom, de akkor "telibe", nem balra. Azt már évek óta nem iszok. (Alkoholt pláne nem és nem is dohányzok). A vérnyomásom öröklötten, alapból alacsony (95-120 közötti kb), rosszullét nélkül. Fejfájás nagyon ritkán van. Nem fáj jobban, ha hajolok.


33/L



2021. dec. 27. 16:37
 1/3 anonim válasza:
Nem húztad meg esetleg? Hirtelen mozdulat vagy elfeküdted. Ha nyomásra fáj akkor nem belül van a gind hanem helyileg ahol nyomod. Imfarktusnak nem ez a tünete
2021. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy meghúztam-e. Nagyobb lélegzetvételre picit jobban fáj. Most rájöttem, a bal mellem alsó része is fájósabb nyomásra, fura. Önmagában, nyomás nélkül nem fáj. Oldalt szoktam elaludni, van, hogy hason ébredek. Egyébként én is úgy gondolom, hogy nem infarktus. Mivel nincs sugárzás, szorítás, légszomj stb., ezért sem.
2021. dec. 27. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Talán a közelgő piros napok miatt, már arra gyanakszom, csak ez nem szokott rendszeres lenni.
2021. dec. 27. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!