Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hátfájás mekkora eséllyel...

Hátfájás mekkora eséllyel jelez tüdőproblémát? Jó szaturáció, semmi fulladásérzet, nincs hőemelkedés, jó terhelhetőség.

Figyelt kérdés

Annak köszönhetően, hogy sokáig nem kellett maszk és nincsenek korlátozások, háromszor is voltam beteg szeptember óta. Nálam ilyen gyakran szokott lenni.

Sajnos egy enyhe hurutos köhögés visszamaradt. Pár hétig nem volt, aztán visszajött. Olyasmi, hogy egy nap 1-szer, ritkábban 2-3-szor mély levegőkkel fel kell köhögnem egy nagyon kevés hurutot (bocsánat a részletezésért, de kiköpni se tudom, olyan kevés). Ezen kívül a nap folyamán köhögésinger se nagyon szokott lenni.

A hátam is fájdogál a két lapockám között eléggé random, illetve fájdogált akkor is, amikor pár hétig nem köhögtem. Pár percig kardio jellegű edzésre is előfordul, de pózt váltva elmúlik/enyhül. Relatív keveset fáj és totál random, például tegnap sütés közben, majd éjjel elalvás előtt az ágyban, ma vásárlás közben enyhén pár percig, de szerintem vannak napok, amikor nincs tünet.


Refluxos vagyok és gerincferdüléses.


Próbálom azzal nyugtatni magam, hogy a gerincferdülés mértéke változik illetve intenzívebben edzek a hátizmomra (igyekszem bemelegíteni és nyújtani).


Szaturációm 99-100 között van, terhelhetőségem nem romlott, a testhőm teljesen normális, nem vagyok fáradékony, sőt.


Sajnos volt csoporttársam, aki teljesen tünetmentesen volt tüdőgyulladásos. Júniusban vették nála észre, szeptemberben még tartottak a vizsgálatai...

Nekem ilyen jellegű köhögésem volt már máskor is 1-2 hónapig sokszor, sőt, egyszer több hónapig, akkor vizsgálgatták és nem találtak semmit. Allergiám elvileg nincs semmire se (anno prick, pár hónapja vérből légúti allergia panel).



2021. dec. 27. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ezek tipikus reflux tünetek.
2021. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyanott fájt már a hátam gyomorégéstől (oda sugárzott), de máshogy és gyomorégéssel együtt. :( Nomeg hurutos köhögés? Nem száraz van a refluxtól?
2021. dec. 27. 22:29
 3/5 tsirche ***** válasza:
100%

Szinte ugyanez volt nekem is. Első körben mellhártyagyulladás utótüneteként kezelte a háziorvos (antibiotikum), nem hozott eredményt majd átküldött reumatológiára. Ott megállapították a gerincferdülés mértékét, első körben vizes tornát javasoltak, de pont akkor kezdődtek a lezárások így az elmaradt, speciális házitornát írt fel. Azóta tünetmentes, mellette focizok, edzek is, terhelés sem befolyásolja.


Pár éve volt refluxom is: orvos megnyugtatott, tipikus férfibetegség, étrendváltoztatással elmúlik. Igaza volt, a több zöldség megoldotta azt is :)

2021. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ennyire komolyan vették? Én nem érzem annyira erősnek amúgy a fájdalmat, csak ez a típusú új és megrémiszt. Na jó, van, amikor kifejezett a fájdalom, van, amikor csak "érzem", van, amikor tünetmentes.


Ma még nem jött a hurut, még várom.


Sulis koromban jártam gyógytesire, részben az ottani gyakorlatokat csinálom a mai napig. Részben kardió, karizom, comb, tehát nemcsak azokat azért.



Nő vagyok.

2021. dec. 28. 11:37
 5/5 A kérdező kommentje:

Múlik a hurutos köhögés és a hátfájás is (lekopogom). Szerintem ez mindenképp durvább volt, mint a reflux miatt cuccok.


Közben a karácsony és a vizsgaidőszak miatt most van erős refluxom, de a hurutos köhögés pont most múlik...


Gyanús csak.


Legközelebb megpróbálom rávenni magam az orvosra, mert nagyobb bajom is lehet, csak nem egyszerű. Háziorvost is kellene váltanom.

Magánba ha megyek vissza, azért megemlítem, hogy ez volt és nem először.

2022. jan. 5. 23:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!