Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elment a szaglásom, a teszt...

Elment a szaglásom, a teszt negatív. Pànikolok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hete beteg lettem hirtelen, magas lázam lett, fájt a torkom kidőltem. A szaglàsom akkor még tökéletes volt. Mindig is sokkal jobb volt, mint a többi emberé.

Orvost felhívtam, mondtam neki, hogy a teszt negatív lett, azt mondta oké, nem kell antibiotikum. Pihenjek, lázcsillapítót vegyek be, ha kell, meg sok folyadék. Ezt ki kell pihenni. Már jobban is vagyok, nincs láz, nem kapar a torkom, vissza tudtam térni dolgozni, viszont kb 2-3 napja hirtelen elment a szaglàsom teljesen. Szó szerint semmit nem érzek. A teszt még mindig negatív (munkában teszteltek), és ilyen soha életemben nem volt még! Amikor mononucleosisom volt, akkor ment el részben a szaglàsom, de most teljesen megszűnt. Előtte meg megéreztem mindent. Be is pánikoltam. Mi van ilyenkor? Járt már valaki így? Nagyon orvoshoz sem merek menni, mert ezzel tuti bevàgnak házi őrizetbe, hiába negatív a tesztem.

Mit tegyek, hogy visszajöjjön minél hamarabb? Nagyon félek!


2022. jan. 6. 05:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyorsteszt lett negativ?

Sajnos az sokszor semmit se jelent...

Ősszel negativ lett 3 gyorstesztem, es a PCR meg olyan pozitív, mint a haz. (Tünetes voltam megjegyzem)


En a helyedben csináltatnek egy PCR-t, azert ha mar nem vagy full náthás, nem jellemzo a szaglasvesztes csak ugy... nincs bedugulva az orrod? Mert attól még lehet

2022. jan. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyenkor egy gyorsteszt nem jelent semmit, a hivatalos állás is az, hogy ilyen esetben kell PCR is, ezeket az otthon meg munkahelyen végezhető gyorsteszteket be is tiltanám, nem sok jelentősége van.
2022. jan. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy koronás vagy. 10 kap karantén. Sok folyadék, pihenés. A pánikolástól jobb nem lesz, viszont rosszabb igen.
2022. jan. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez Covid. A gyorsteszt csak akkor pozitív, ha bizonyos mennyiségű vírus van a mintában, emiatt gyakran lehet fals negatív. Nem véletlen, hogy hivatalos tesztnél, ha a gyorsteszt negatív, akkor csinálnak PCR tesztet is.
2022. jan. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Munkahely csinl, jol ,van.

Ezeket en se ertem. Nem is tudjak szakszerűen.

2022. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Munkahelyen PCR-t csináltak, orvos csinálta! Minden héten orvos jön a fővárosból, és kérésre teszteli azt, aki kéri. Amúgy de, enyhén be van dugulva az orrom. Azt mondta a munkahelyi orvos, hogy ha negatív biztos nem covid. Egyébként se érdekel a szaros covid, én nem rettegek, mint egy idióta tőle. A kérdésem az volt, hogy mit tegyek, hogy visszajöjjön? Attól jobban félek, hogy a szaglàsommal történik valami.
2022. jan. 6. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Szaglás tréning, így keress rá!
2022. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És az használ is? Olvastam már róla, de nem tudom használ-e. Neked bevált?
2022. jan. 6. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett, egy hét alatt magától visszajött. A lányom próbálta, neki visszajött utána. Hogy ettől, vagy alapból visszajött volna, az már sosem fog kiderülni.
2022. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 nap utan ne parázz.

Masnak hosszú hónapok. Ez siman visszajöhet még

2022. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!