Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 160-as vérnyomással induljak...

160-as vérnyomással induljak el dolgozni? 64N

Figyelt kérdés
Arra ébredtem, hogy nem vagyok jól. Bevettem rá a gyógyszert, de nem vitte le, még magasabb lett.
2022. jan. 8. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Hány éve dolgozol?
2022. jan. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Ne! Nem vagy jól, maradj otthon, méregesd a vérnyomásod, rossz esetben ügyelet, legrosszabb esetben mentők.
2022. jan. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
40 éve lassan.
2022. jan. 8. 07:42
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Ha el akarsz ájulni az utcán, akkor bátran…


Menj sürgősen orvoshoz. A magas vérnyomást nem esetileg kell kezelni, hanem állandó gyógyszerrel (például Ramipril). Ha túlsúlyos vagy, kezdj el fogyni… 1 kg-onként 1 Hgmm csökkenés várható… a kávéivást meg azonnal hagyd abba végleg. Én Maci gyerekkávéra szoktam át, vagy szerezz koffeinmentes kávét.

2022. jan. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
En erre mar inkabb ugyeletet hivnek, nagyon nem oke, kicsinalja az ereid
2022. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert, nem egyszeri eset, magasvérnyomásos vagyok.
2022. jan. 8. 07:59
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

#1 vagyok. Nem értem miért lett leszavazva a kérdésem. Azért kérdeztem, hány éve dolgozik, mert kiemelte hogy Nő, a nőknek meg van egy a "nők 40", mikor 40 év munka után elmehetnek nyugdíjba. Így hogy 64, talántán egy évet megspórolhat 65 előtt.


Egyébiránt meg egyértelmű a dolog: Orvos.

2022. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Akkor maradj ma otthon. Túlsúlyod van? Napi hány kávét iszol? És vizet?? Az idősebbek elfelejtenek vizet inni. Én sem iszom ha nem kényszerítem magamat rá. Pedig sokat segít!
2022. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valamikor, kb. 30-40 évvel ezelőtt, ez a vérnyomás érték teljesen jónak számított ilyen korú ember esetén. Akkor még úgy számoltak, hogy életkor- vérnyomásérték, - 100. Ha pl valaki az ötvenes éveit taposta, a 150-es vérnyomás jónak számított. Ezt csak érdekesség képpen írtam le.

Ha szédülsz, nem érzed jól magad, ne menj dolgozni, pihenj. Ha nem optimalizálódik a helyzet, akkor orvos. Lehet, hogy gyógyszert kell cserélni, vagy az adagot növelni.

2022. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha rosszul vagy ne menj. Nem tudjuk milyen gyógyszert vettél be, de aki magasvérnyomásos, annak kell otthon lenni nyelv alá teendő gyógyszernek vagy spraynek, ha kiugrok a vérnyomás azt kell bevenni. Persze ha sűrün előfordul, akkor doki és az állandóan szedett gyógyszereken kell módosítani.
2022. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!