Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok az emberek...

Miért nem tudok az emberek szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Beszélek valakivel és kénytelen vagyok szemkontaktust tartani vele. Mindig lefele nézek. Maximum 2 másodpercig tudom tartani. Meg ha tartom is a szemkontaktust akkor nem tudok normálisan artikulálni.
2022. jan. 16. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kellemetlen. ha sokáig nézem (nálam fél perc is elég) valaki szemét tisztára káprázik a szemem, csak a sziluettjét látom, az arcának a kifejezéseit totál nem látam, muszáj elnéznem valahova. Sokan azt hiszik sunyi kis tapló vagyok, közben meg komoly bajom van ebből. Énsem tudom mitől van ez.
2022. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy beszélgetés alatt nem is kell feltétlenül folyamatosan a másik szemébe nézni, az a másik félnek is kényelmetlen

Legjobb, ha hagyod "elkalandozni" a tekinteted, csak aztán időnként találj vissza a szemébe. Ne mindig lefelé nézz, néha el a feje mellett, nézheted a vállát, csak azért néha nézz a szemébe is

Ilyen téren egyébként "kényelmesebb" több emberhez beszélni, mert amikor mondjuk elnéznél valakinek a szeméről, ott van több másik, akinek a szemébe nézhetsz :D

2022. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy beszélgetés közben nem szúrod ki a másik szemét a tekinteteddel nem a világvége, sőt ez a jó. Hányszor van, hogy bárki beszél valakihez és járkál a tekintete össze vissza. (de nagyobb arányban van szemkontatus) teljesen normális.
2022. jan. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
ez normalis, foleg ha kamasz vagy. de autizmus jele is lehet
2022. jan. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 szeme közé nézzél.
2022. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2022. jan. 16. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!