Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen káros hatásai lehetnek...

Milyen káros hatásai lehetnek a kratomnak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon lehet találni infót megbízható forrásból, hogy esetleges alkalmazásából (nem rendszeres) ne lehetne élettani káros hatása.

2022. jan. 17. 06:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki csak alkalmi használattal indul, aztán idővel van akinél megszokássá válhat. Aki a stimuláns oldala végett fogyasztja, annál azért - aki meg leszedálja vele magát annak meg azért. Persze van olyan is aki tud vele mértéket tartani. Az ideális fogyasztás heti 3 nap (max 6 alkalom). Ha ez fölé megy az ember, akkor növekszik a tolerancia, és egyre kevesebbet ad.

A kratom nálunk kicsit zsákba macska, mert a boltokban amiben kapható nem emberi fogyasztásra van árulva. Így (mivel nincsenek magas követelmények) bele lehet futni olyanba amibe szennyeződések is vannak. Ezért lehet kapni pl tőle gyomorrontást. Akik profibban fogyasztják ezért is csinálnak belőle italt (60 °C vízzel) viszont még így sem garantált hogy mindenkinek jól veszi a gyomra.

(Igazából nagyon nem káros, de van akinél pl székrekedést okoz, és így jelentősen visszafogja az anyagcserét.)

2022. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit itthon könnyen elérsz attól garantált egy jó kis székrekedés.


Nekem akinek szorongásos hasmenése van, tökéletes :D Már ha meg tudom inni öklendezés nélkül. Eleinte olyan volt mint egy brutál erős zöld tea, most már néha a szagára is öklendezem.


Szerintem az alkalmankénti fogyasztással semmi gond (bár ahogy az előttem hozzászóló mondta, mindenki így kezdi). Személy szerint az íz/szag/emésztésre gyakorolt hatása miatt én nem gondolnám, hogy tudnék rendszeres fogyasztó lenni, bár én mindennel így vagyok, nem éri meg a mellékhatásokat állandóan viselni.


Eddig nem tapasztaltam káros hatását a fent leírt kellemetlenségeken kívül. (1-2 havonta egy alkalom) Párom viszont napokig ingerlékeny és levert tőle, ami már nagyobb gond.

2022. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én nekem sem az állagával, sem az ízével nem volt gondom a gyomrom is jól viselte, hétvégi lazításhoz szerintem este tökéletes egy sorozathoz vagy valami gaminghez, csak érdekelt hogy ezt a hétvégi dolgot sűrűn csinálni okozhat e súlyos károkat.
2022. jan. 17. 11:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Mint pl az alkohol esetén
2022. jan. 17. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

En is szoktam kratomozni, de most eppen szunetet tartok.

Neked is azt ajanlom hogy neha iktass be par het/ honap szunetet, hogy lasd hogy tenyleg nem kezdesz e rakattanni (eleg konnyu am).

Mas elettani hatast en nem nagyon tapasztaltam.

2022. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!