Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Puffadás ellen tipp? 17L

Puffadás ellen tipp? 17L

Figyelt kérdés

szeptember óta mióta újra iskola van elkezdtem puffadni bármit is eszek. nap végére olyan vagyok mint aki terhes. nem hiszem h érzékeny lennék valamire mert akármit eszek előjön a puffadás.

jó a vérképem, sportolok egészséges vagyok, nem vagyok allergiás és terhes sem.


2022. jan. 18. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig valamire érzékeny vagy. Egy olyan dologra amit minden nap eszel. Ilyenkor kell azt csinálni hogy pár napig nem eszel pl búzás kenyeret (búza intollerancia), glutént (glutén intolerancia), laktóz tartalmú tejtermékeket, ha ez sem jó akkor maga a tehéntej is lehet a baj (tejfehérje intolleramcia) . Lehet még sok más is, nem tudom miket eszel gyakran.

Tehát ha pár napig, de legyen inkább 1 hétig nem eszel az említett ételből akkor megszűnnek a panaszaid. Ha nem az az étel akkor folytatod tovább a kísérletet.

Vagy elmehetsz drága étel intolerancia vizsgálatra is.

2022. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ételt lassan és alaposan kell megrágni és általában is lassan kell enni. Sokszor a habzsolva megvett étellel rengeteg levegőt is nyelünk, ami aztán átkerül a belekbe. Persze érdemes megvizsgálni, hogy a megevett ételek alkotórészei nem lépnek-e egymással kölcsönhatásba.
2022. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Púzd ki magad rendesen! Attól, hogy lány vagy, ne szégyelld, legfeljebb vonulj félre.
2022. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
91%
Én elmennék a háziorvoshoz, hogy megnyugtatásul zárja ki az IBS-t. Ez így első blikkre erősen arra hajaz. Tipikusan a stresszel terhelt időkben erősödik fel.
2022. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!