Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terhesség tervezésekor lehet...

Terhesség tervezésekor lehet kérni tb támogatott DNS vizsgálatot, hogy hordozunk-e valamilyen betegségre való hajlamot?

Figyelt kérdés
Magánban alaphangon 4-500 ezer Ft körül van egy ilyen vizsgálat de azért jó lenne tudni, ha biztosan beteg lenne a baba akkor bele se kezdenénk.
2022. jan. 27. 10:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ami a focit illeti: reklamáld meg annál a focibu.zi orbánnál, meg a marháknál akik hatalmon tartják.
2022. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
20%
#9 elég támogatást kapnak így is a gyerekesek, nem jár nektek minden alanyi jogon, mert kitoltok magatokból egy kölköt. Így is a gyermektelenek adójából van kitermelve a sok adókedvezmény, örök életreszóló SZJA mentesség, ilyen-olyan családtámogatás. Ne a társadalom nyakára szüljél, hanem a sajátodra. Lehet lepontozni, ez az igazság.
2022. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ez a fajta gondolkozás teljesen téves, aki komoly párkapcsolatban van úgy is idővel akar gyereket, függetlenül a támogatásoktól. Aki meg ott van 40 évesen is gyerek meg család nélkül az valamit nagyon elrontott vagy nem volt szerencséje. De gyerek nélkül teljesen okafogyott adóznod is, 1 gyermek nagyjából 200 millió "értékkel" bír az állam szemében, tehát élete során ennyi értéket állít majd elő. Te mint egyedülálló, gyermektelen még most is azt hiszed, hogy a te adód olyan sokat ér, hogy ebből kelljen finanszírozni bármit is? A gyerek ér sokat nem az egyedülállók adója.
2022. jan. 27. 13:34
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Milyen egyedülálló?😹 Ne zavarjon, hogy több éve házasságban élek. Bírom ezt a süketelést, hogy akinek nincs gyereke, az valamit nagyon elrontott, vagy nem volt szerencséje. Az meg se fordul a fejedben, hogy valaki szimplán semmi pénzért nem vállalna 1-et sem, mert talán gyerek nélkül sokkal jobban ki tud teljesedni mind a munkájában, mind a párkapcsolatában/házasságában, mind a hobbijaiban? Persze akinek nincsenek életcéljai, nem sikeres a munkájában, se hobbija, se semmije, az odáig lát el, hogy a gyerek az élet értelme és anélkül nem is lehet meglenni. Ha ilyen egysíkú lenne az életem, lehet én is akarnék 1-2-3-at.

Nagyon el vagy tévedve, senki se beszélt az egyedülállók adójáról, hanem a GYEREKTELENEK adójáról volt szó. Mondjuk aki ilyen szűklátókörű, mint te, az azt hiszi, hogy gyerektelen = egyedülálló. És igen, az én adóm továbbra is sokat ér, mert ebből támogatják a magadfajta személyeket, úgyhogy lehetnél hálásabb. Fordított esetben viszont nekem abból semmi hasznom nem származik, hogy potyogtatod ki magadból a gyerekeket. Mire eljutok a mostani nyugdíjkorhatárig, nyugdíj már nem is fog létezni, még mielőtt próbálnál emögé bújni. Ezzel szerintem elég részletesen kifejtettem az álláspontomat. Nem kell tartanod a markod az állami támogatásokra, ha szerinted a gyerektelenek adója nem ér szinte semmit. Hoppá, mégis nehezedre esik kicsengetni 4-500 lepedőt, ilyenkor már nagyon is sokat érne az én adóm is, mi? Na ennyit erről.

2022. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Továbbra is nagyon rosszul látod, nem a te adódból kapják a családosok a támogatást, maga a gyermek ér annyit mivel miután megszületik fogyasztani fog ezáltal áfa bevétele keletkezik az államnak, utána dolgozni fog, értéket állít elő + adózik is. Ez olyan az államnak mint 1 befektetés, ne képzeld azt, hogy a te adódból van. 20-30 milliós befektetésből (támogatásból) visszajön az államnak 200. Hol jön a képbe a te adód? Azt már rég elköltötték a stadionokra :)

Amúgy ki tudjuk fizetni de nem szívesen mert mint mondtam, ez 1 normális világban alanyi jogon járna mindenkinek.

2022. jan. 27. 14:21
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
". Te mint egyedülálló, gyermektelen még most is azt hiszed, hogy a te adód olyan sokat ér, hogy ebből kelljen finanszírozni bármit is? A gyerek ér sokat nem az egyedülállók adója." Az anyjának biztos a gyerek ér sokat. Nekem meg a pénz érne sokat, amit az én zsebemből lopnak ki, hogy a megélhetési gyerekgyártóknak ne kelljen dolgozni.
2022. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, 20-30 milliós támogatásért 3 gyerek kell, akkor 600 millió jön vissza :))
2022. jan. 27. 14:25
 18/19 A kérdező kommentje:
De ki a megélhetési gyerektartó? :D Diplomások vagyunk, mindketten dolgozunk
2022. jan. 27. 14:26
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem: baromi sok meg nem, és a dolgozókat lopják meg hogy őket pénzeljék. Ezért igazságtalan a rendszer, ami mások zsebéből veszi ki a pénz hogy a gyerekeseknek adják. Nem érzem kötelességemnek azért dolgozni hogy más porontyára költsék amit megkeresek.
2022. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!