Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás ennyi idősen,...

Magas vérnyomás ennyi idősen, ez normális?

Figyelt kérdés
Helló! 16éves fiú vagyok teljesen egészséges. Sportolok egészségesen érkezek. Orvosok szerint is nagyon egészséges vagyok. De kiderült hogy magas vérnyomású vagyok (2. fokú hipertenzió) 160-170. Ez természetes ebben a korban? Illetve mennyire kéne erre ügyeljek. Nagyon sokszor fáj a fejem szinte minden nap. Illetve a kezeim állandóan remegnek inni alig tudok pohárból néha annyira. Ez köthető a vérnyomáshoz?

2022. febr. 13. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést leírtam. **egészségesen étkezek
2022. febr. 13. 13:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A magas vérnyomás sosem normális.

A fejfájás köthető a vérnyomáshoz.

A kézremegés idegrendszeri probléma, főleg, ha már inni is alig tudsz pohárból.

Nem tudom, milyen vizsgálatok alapján mondta az orvos, hogy egészséges vagy. A sportorvos meg főleg.

Irány a belgyógyászat és a neurológia.

2022. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben ezek a vérnyomásértékek csak orvosnál, rendelői vérnyomásmérés során jelentkeznek úgy nem feltétlenül kóros, lehet ún. fehérköpeny hypertonia is, de ha otthon is akkor valóban 2. stádiumú, gyógyszeres kezelés beállítását igénylő hypertonia. Tekintettel fiatal életkorodra indokolt lenne az adekvát gyógyszeres terápia mellett ún. secunder hypertonia irányába kivizsgálást végezni, ezügyben háziorvosi segítséggel hypertonológiai szakrendelést szükséges felkeresned. A kézremegés szintén további kivizsgálást igényel.
2022. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dzsoki ***** válasza:
52%
Természetesen,nem normális ebben a korban a magas vérnyomás. Az ugyanis attól van,hogy az erek átmérője,kisebb lett. A kézremegés is összefüggésben lehet evvel,bár egy egy kezdődő Alzheimer sem kizárt. A többit a 2-es,nagyon jól írta.
2022. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, Alzheimer nem okoz kézremegést, Alzheimer nem kezdődik 16 évesen. Magas vérnyomásnak sokféle oka lehet, különösen 16 évesen secunder hypertoniára kell elsősorban gondolni.
2022. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dzsoki ***** válasza:
Köszönöm,igaz. Esetleges,nyugalmi remegés,daganatos vagy gyulladásos eredetű károsodás esetén Parkinson-szindróma,ami nem kizárt. Már gyerek korban is jelentkezhet. A lényeg,a neurológia,esetleg a belgyógyászati szakrendelésre jelentkezése a kérdezőnek!
2022. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Jesszus, ne gyertek már rögtön parkinsonnal meg Alzheimerrel.


Egy 16 éves kamasz gyerekről van szó akiben tombolnak a hormonok. Valószínűleg a hormonok miatt van, plusz ilyenkor ugye sok a stressz, osztalytarsak, suli, barátok, szerelmek miatt amiket egy kamasz hatvanyozottan tulreagal.

Persze ettől még ki kell vizsgálni de nem kell egyből temetni.

2022. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 17 éves koromban jött elő a magasvérnyomás betegség. Engem akkor be is utaltak a kórházba mert összeestem a suliba a hirtelen felszökő vérnyomástól 165/95 volt. Rengeteg vizsgálaton voltam túl,több orvos is vizsgált folyamatosan, szóval a kérdésedre nem, nem normális és kérlek a saját tapasztalatomból írom, minden jóindulattal, hogy mondd meg a szüleidnek, hogy egy jó szakorvos vizsgáljon meg, minden lehetséges okot nézzenek meg, mert lehet valami más hozza neked ki, addig amíg nem mész a vizsgálatokon át semmi sem biztos. Nekem végül a stressz, pánikbetegség hozta ki, amúgy is hajlamos voltam rá, borzasztó időszakom volt, szóval nekem nem volt más megbúvó oka. Azóta is gyógyszert szedek, meg ugye ezentúl végig. Ha neked is örökletes eredetű és nem lehet már kikezelni akkor fontos, hogy jól beállítsák a gyógyszert. Nem kell megijedned bár megértem mert nem normális, túl korai de lehet vele együtt élni, azt jól teszed, hogy sportolsz ne is hagyd abba, étkezz egészségesen ne igyál egyáltalán energiaitalt, teát amiben koffein van, fekete, zöld, ha nem birod pl nekem a fekete tea ( bolti kész teákban mind az van szinte) az amit nem birok és felszökik a vérnyomásom,ki kell tapasztalni de lényeg, hogy erősen sós, koffeines dolgokat kerűlni kell. A DASH diétát annó nekem a kezelőorvosom ajánlotta. A káliumban gazdag ételek nagyon jók, igyál eleget ( vizet) :D, cigit felejtsd el, hiába sportolsz ha vérnyomásod van és vannak károsabb szenvedélyek (nehogy sértésnek vedd csak már a te korodban vannak javában cigiző, piáló tinik). Remélem, hogy azóta voltatok vizsgálaton,és tudod, hogy mi a helyzet.

Amúgy nekem is volt kézremegés amikor hírtelen felment, nem igaz, hogy nem lehet mivel ha nincs megszokva ezzel az értékkel a szervezeted igenis fájdalmas tüneteket produkálhatsz, én rögtön össze is estem, az elején mint írtam amikor felment 165-re, utánna már nem pedig volt már többször ugyan ez az érték. Mai napig elkezdek remegni néha ha nagyon felmegy, hányinger is van, szédülés, fülben kattogás, homályos látás vagy teljesen elmegy a látásom. Ilyenkor amikor rosszúl vagy, ahogy csak teheted rögtön űlj le, csukd be a szemed, lélegezz mélyeket, lassan, ha lehet inkább feküdj ha olyan helyen vagy ahol lehet. Ne fürödj nagyon meleg vízzel, kádban ne forró, túl melegben fürödj mert felviszi, nagyon forró italokat ne igyál, öltözz rétegesen, ne egyetlen egy vastag ruhába amit nem tudsz lekapni ha meleged lesz. Ezek apróbb dolgok de számít ez is. Figyelj arra, hogy minden nap gazdag legyen az étkezésed zöldekben, gyümölcsökben és teljes kiőrlésű gabonákban, halat jó enni gyakrabban, sok nyers zöldet is, reggelire nagyon jók a zabkásák, persze mindez nem csak nekünk vérnyomásosoknak hanem mindenkinek jót tenne. Gondolom nem vagy túlsúlyos mivel sportolsz is, látszik, hogy azért figyelsz magadra, ha az lettél volna kötelezően le kell fogyni, csak jobban terheli a szivet a fölösleg de mint írtam, valószínűleg ez nem áll nálad fenn. Vigyázz magadra továbbra is és minden jót!

2022. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!