Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Némelyik alkoholista hogy él...

Némelyik alkoholista hogy él sokáig?

Figyelt kérdés

Pl apám is, 68 éves, kb 50 éve iszik.

Mivel közel 10 éve nem élek vele nem tudom mennyit, de pl régen egy liter házipáleszt simán megivott egy-két nap alatt. Abból a flakonos borból is 1 két litereset mellé meg még ezt azt a kocsmában. Sört is megiszik simán napi 5-6 dobozt, ha nem borozik épp. Pár éve már azokat a kis tüskéket is issza. Hogy lehet viszonylag normál állapotban? Ha józan pl agyilag full ép.

Van 45 éves ismerősöm aki kb 7 évet ivott és teljesen le van épülve.

Szerencsén múlik vagy min?


2022. febr. 23. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom min mulik, de apam 66 eves, bo 30 eve iszik, es nagyjabol semmi baja
2022. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha sokat dolgozik valaki, fizikai munkát végez, mozog és nincs elhízva, akkor a szervezete könnyebben lebontja az alkoholt.
2022. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt genetika, másrészt nagyon nem mindegy hogyan és mit iszik.


Van a funkcionális alkoholista, aki meló előtt bedobja a csavarós kiflit, aztán uzsonnára lecsúszik 1-2 sör, ebéd mellé szintén...valszeg utálja a munkáját, és ezzel akarja egy kicsit tűrhetőbbé tenni.

Az az amit a kettes mond, bár szerintem az ok okozat más, hogy ha valakinek mennie kell ide-oda, az nem issza magát a pad alá alkohol mérgezésig, és a szervezete beáll a szalonspiccre.

Az ilyen funkcionális alkoholisták simán bírják évtizedekig, pláne ha mellé normál mód eszik.



Aki viszont szabadidőben iszik, pláne, kifejezette azért, hogy felejtsen, az könnyebben jut el oda, hogy rámegy az emésztőrendszere, pláne ha pl savas borokat iszik, túlissza magát és kialakul egy mérgezés.

Általában ez a típus nem eszik mellé normálisan, mert hányingere van, szóval a gyomorsav is túlteng, ami szintén ront mindenen.

2022. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Sok tényezőtől függ, borból kulturáltan nem is lehet meginni litereket 2 naponta, mert kikészíti a gyomrot, fosik tőle kivétel nélkül az ember.

Amikor úgymond független voltam a társadalomtól, és ráértem, megittam 2-3 napon belül 7 deci Jack Danielst, de innom kellett hozzá több sört is.


Az alkoholizmus körül sok legenda és mítosz kering, de valljuk be hogy aki kimondott alkoholista, annak rámegy az élete előbb utóbb, mert sejt szinten fogja a szervezet kívánni, akkor már jön az agresszió, furcsa feszült viselkedés, remegések. Dolgoztam alkoholistával és 1 óra leforgása alatt a kötekedő szarháziból egy kedves nyugodt ember köszönt vissza, viszont nem jól csinálta a rohadék mert éreztem a savanyú szesznek a szagát.


Keresztapámnak kamaszkorától rossz sora volt, neki kellett állnia a sarat a lecsúszott apja miatt, foglalkoznia kellett a ház körüli dolgokkal, állatokat kihajtani, majd később be, a kisebb testvéreit ellátni amíg az anyjuk dolgozott, szóval egy rohanás volt a fél gyerekkora, utána jött a katonaság és úgymond ott tudott pihenni csak sajnos ott is ment az ital, különböző városokból, falvakból ha jól kijöttek az emberek akkor meg is itták amit lehetett, neki is szokássá vált, több cent pálinka napi szinten, mert gyümölcs sok volt, így megoldott lett számára az ivászat, mellé általában sört iszik még.


Errefelé látok olyan alkoholfüggőket hogy még józanul is megmaradt náluk az a furcsa koordinálatlan mozgás, szóval nagyban függ attól hogy milyen százalékú az alkohol, mennyit iszik abból, milyen rendszerességgel. Aki a vizet nem ismeri már, csak a lehetőséget várja hogy ihasson valamit az a legsúlyosabb.


Naponta, jó ételek mellett, mozgással, jó szívós paraszt genetikával, aki nélkülözésbe született, azt 2 sör sem fogja megölni még 60 éves korára sem.


Azért kíváncsi lennék 60+os emberek máj eredményeire.

2022. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy másik ismim napi 3 liter bort iszik, 48 éves, közel 10 éve. Neki nagyon rosszak az eredményei..
2022. febr. 23. 23:36
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Az atlagember, mint pl te is azt hiszed, az alkohol/dohányzás automatikusan azzal jár, hogy mindenképp beteg leszel és lerovidul az életed.

Anyósom nővére 96 éves volt, amikor meghalt. 14 éves korától dohányzott, nem is keveset, konkrétan lancdohanyos volt. Soha nem volt semmi egészségügyi problémája miatta.

A közelünkben van egy idősek otthona. Átlag életkor úgy 70-80. Ott ücsörögnek a padon az épület előtt és bagoznak. Az egyik úgy, hogy közben ott az oxigenpalack a tolókocsijan.

Szomszédom a múltkor beszélgetés közben megemlitette, hogy 83 éves -hatvan körülire tippeltem- és heti pár üveg vodka simán elfogy nala csak úgy, a borozás mellé.

Egy darabig dolgoztam kocsmában anno, ott is q torzskozonseg masszív alkesz hetvenes volt.

2022. febr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

"Anyósom nővére 96 éves volt, amikor meghalt. 14 éves korától dohányzott, nem is keveset, konkrétan lancdohanyos volt. Soha nem volt semmi egészségügyi problémája miatta.


A közelünkben van egy idősek otthona. Átlag életkor úgy 70-80. Ott ücsörögnek a padon az épület előtt és bagoznak. Az egyik úgy, hogy közben ott az oxigenpalack a tolókocsijan."


Nem tudhatod, lehet nekik ez egy kiválló eredmény, sokat dolgoztak rajta, hogy csak ennyit dohányoznak.


Egy hosszú életen át tartó, 50-60 év dohány addikciót ha leállítassz teljesen nullára, az nagy sokk.

Igen, van olyan, hogy a tüdőbetegnek azt mondja az orvos, hogy jó, Karcsi bácsi, akkor most napi egy-két doboz bagó helyett csak 4-5 szálat szívjon, de ez a max, ne tessék teljesen leállni vele, mert problémák lesznek.

Ilyen esetben a mérsékelés is nagy eredmény, és nem mindenki teste bírja az elvonási tüneteket.


Nem véletlen vannak specializált elvonóhelyek, segélyvonalak, meg orvosi segítség ahol figyelik az embert, hogy ne murdeljen meg egy ilyen közbe.

2022. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

7!


Nem igazán értem, ezt miért cimezted nekem. Nem tudom mennyit bagoztak korábban, annyit látok, hogy most is csinálják és egyik se fiatal, ergo nem haltak meg koran

2022. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki iszik, az 10 évvel tovább halott, mint a többiek. Ha 95 évesen hal meg, akkor is, mert ivás nélkül 105 is lehetett volna.
2022. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban van nem egy ilyen, aki testileg tényleg öregkoráig bírja, de a legtöbb ilyen 50 körüli alkoholfüggő akit én ismerek, kinéz minimum 10 évvel öregebbnek kb. és ránázésre tuti hogy nem húzza 70 éves koráig sem.


Egyébként sokkal érdekesebb kérdés az, hogy mentálisan milyen állapotban van mert ilyet viszont nem láttam az öregebb alkeszekben egyet sem aki normális maradt. Kevesen tudják, de a pia először azt a részét építi le az agyban ami az érzelmekért felelős, ezért van hogy már a középkorú alkeszek józanul is depressziós, negatív, megkeseredett emberek. Öregkorukra meg még el is butulnak egyesek( nem mindenki itt sem, de jó sokan)


Kérdés, hogy apukád 50 év piálás után milyen mentális állapotban van?

2022. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!