Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fáj a hátam meg a derekam...

Ha fáj a hátam meg a derekam az új munkahely miatt, fog károsodni hosszútávra?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kemény gyerek, csak aggódok hogy 25 évesen túlterhelem magam és idősebb koromban megiszom a levét.
2022. márc. 2. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván fog károsodni, sajnos minél többet terheljük az ízületeinket, annál előbb tönkremennek. Nem véletlenül fáj minden idős embernek a dereka-térde-mindene.
2022. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezeket hogy lehet minimálisra csökkenteni?
2022. márc. 2. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Gerinctornával meg kell erősíteni a hasizmokat, hátizmokat, a túl rövideket nyújtani. Ez lehetővé teszi a helyes testtartást, csökkenti a gerinc terhelését.


Ha állómunka, mozogsz, rakodsz, akkor még a helyes emelésre kell figyelni.


Ha ülőmunka, akkor az ékpárna vagy deréktámasz javasolt.

2022. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ülőmunkánál sztem törvényi előírás a szünet, akkor mozgasd át a hátad, sétálj, tornázz. Ülve is átmozgathatod magad kicsit. A karfára támaszkodva lógsz, akkor friss filyadékhoz, oxigénhez jutnak a porckorongok.
2022. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!