Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Józanul hogyan lehet könnyen...

Zolika3387 kérdése:

Józanul hogyan lehet könnyen elaludni?

Figyelt kérdés

Egy-két éve lassan napi rendszerességgel szívok füvet. Mindig is gondjaim voltak az elalvással, eddig a cigi segített leghatékonyabban benne, de le szeretném tenni teljesen. Csak hogy józanul akármilyen fáradt is vagyok, több órát jelent az elalvás folyamata.


Érdekelne, hogy van e esetleg valami tea, vagy barmi módszer, amivel könnyíteni tudnek a problémámon?


Koszi a tanácsokat elore is!



2022. márc. 7. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Citromfű, orbáncfű, macskagyökér, levendula, komló stb. Ha bemész pl egy Rossmann-ba/DM-be, árulnak is mindenféle bogyó formájában és teaként is. Vannak teakeverékek is, amik tartalmaznak 4-5 féle ilyen gyógynövényt.


Én még az aromaolajakat is ajánlom, a párnád mellé teszel egy konyharuhát, arra rácseppentesz egy cseppnyi olajat, és a belélegzése segít az alvásban. Én anno levendulával csináltam, de szintén besétálsz bármelyik drogériába, és van vagy 30 féle illóolaj, bármelyik jó, de érdemes akkor már direkt altató hatásút venni.

Így néz ki: [link]

Ha csinálnál ilyet, jól szaglászd meg előtte, hogy tetsszen is az illata.


Alvás előtti torna, szellőztetés is jó, meg a nyugtató háttérzenék, esetleg ASMR hallgatása.

2022. márc. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csináltam egy évig. Aztán olyan szorongásos,pánikrohamos időszak jött rám,hogy azt hittem megőrülök. Nekem a meletonin jött be,de csak a 3 mg-os,ha többet szedtem,másnap alig bírtam felkelni.

Valeriana kapszula is segített.

Meg volt egy tea,mulungu a neve azt hiszem,na az bármikor ki tudott ütni,olyan jókat soha nem aludtam,és nem volt semmi mellékhatása.

Kellett hozzá egy jó pár hónap,mire tudtam normálisan minden nélkül aludni.

Kitartás.

2022. márc. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melatonin*
2022. márc. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csukd be a szemed és számolj bárányokat.

Vicces félre téve

Citromfű, vagy pedig gyógyszertárban lehet kapni gyógynövényes készítményeket.

Vagy pedig olvass könyvet lefekvés előtt

2022. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi szépen a válaszokat, ki fogom próbálni a tanácsokat!
2022. márc. 8. 23:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad fizikailag, menni fog.
2022. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sikerült helyrerázódni?
2022. jún. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazabol sikerült teljesen letegyem a cigit mar több mint egy hónapja, alvásom is sokat javult, bár még mindig nehez alszok el sajnos!
2022. okt. 11. 23:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt fekvő meditációt kell gyakorolni :)
2022. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!