Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dagadhatnak a lábaim?

Miért dagadhatnak a lábaim?

Figyelt kérdés
Bő egy hónapja beteg vagyok, amikor nagyjából meggyógyultam, megint beteg lettem. Most kezdek rendbe jönni, igaz, gyenge vagyok, de már nem vagyok rosszul. Viszont napközben feldagadnak a lábaim, lassan egy hete. Reggelre semmi bajuk, de ha járkálok, vagy ülök feldagadnak. Mitől lehet?
2022. márc. 13. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Tömören: rossz a keringésed. Bővebben: a betegség megviselte a szívedet, kicsit meggyengült a jobb szívfeled, emiatt megnőtt a nyomás a vénás rendszerben, ami függőleges testhelyzetben ödéma képződést okoz a lábakban.


Ha van sok szabadidőd (vagy pénzed magánba menni) akkor lehet érdemes lenne kivizsgáltatni.

2022. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondolom, kardiológiára kellene menni, oda meg beutaló kell. Itt még mindig telefonos rendelés van, de ha kapnék is beutalót, ismerem a szakrendelőnk kardiológusát..... (már amikor egyáltalán bemegy a nyugdíjas doktor úr)

Magánra sajnos nincs pénzem.

Esetleg valami házi módszer, hogy javuljon a helyzet?

2022. márc. 13. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, gyenge keringés. Ha tudsz akkor mozogj, kis torna, vagy séta. Furcsán hangzik, de vizesedésre sok vizet kell inni, úgy gyorsabban ürül. Írass fel vízhajtót, de azt csak orvos tudtával szedd, nem szabad ész nélkül. Igazából a szívet kell felerősíteni.
2022. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vese probléma is lehet.
2022. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Vese probléma is lehet."


Ez az ödémára alapvetően igaz. A leírt tünetek alapján nekem szívproblémának tűnik a dolog, de azért is mondtam, hogy érdemes lenne kivizsgálni, mert kezelés szempontjából nem mindegy, hogy mi a kórok. (Az első voltam.)


A vesét mint a probléma forrását egyébként egy egyszerű vizeletvizsgálattal ki lehet zárni, ha nincs fehérje a vizeletben, akkor nem vese eredetű a vizesedés.

2022. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megpróbálok személyesen találkozni a háziorvosunkkal, aztán meglátom, mit mond....

2022. márc. 14. 14:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam a háziorvosnál, adott vízhajtót meg kardiológiai beutalót (1 hónapra rá kaptam időpontot) Csináltattam teljes vérképet és kiderült, hogy pajzsmirigy beteg vagyok, nagyon rossz eredményekkel. A lábam is attól dagadt.
2022. ápr. 17. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!