Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Itthon magyon jó a vérnyomás...

Itthon magyon jó a vérnyomás értékem az orvosnál kicsit magas 135 körüli értek kettő orvos is ennyit mert majdnem ugyanolyan két különböző helyen a védőnő 160 feletti vérnyomást mer 25-30 értek eltérés létezhet?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy izgulok minden orvosnál de sehol sem ilyen magas ülő helyzetben meg plane illetve úgy szorít a vérnyomás meroje hogy majdnem szét durran a kezemen jön szét fujjas közben illetve miután mertünk délután/estere veralafutasos a karom olyan formában amilyen a vernyomasmero. Szoltam neki mondta hogy bevan vizsgálva a készülék, de ettől függetlenül nem lehet a koromra kicsi a mandzsetta az orvos is megjegyezte hogy nagyon nagy az elteres nem akarnak feleslegesen gyógyszerrel tömni
2022. márc. 17. 14:31
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akarok beleszólni, de vesszőt használj légyszi, mert így elég zagyva, nem értem most mi a kérdés. Lehetnek más értékek, de az, hogy az ő műszerük mennyire bevizsgált az nem jelent semmit, ettől még sok minden miatt mérhet mást. Te érzed igazából, hogy ez okoz-e tüneteket, az alapján kell megítélni, a kor is számít, mondjuk a 160 az magas, de egy egyszeri mérés nem jelent magas vérnyomás betegséget.
2022. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ennyi ott a mérése itthon ,illetve orvos nem mér ennyit soha. Meg lehet érteni,csak értelmezni kell, nincs tele helyesírási hibákkal sem. Szőrszál halogatás semmi más, vessző hiba még érettségin sem számít hibának . ;)
2022. márc. 17. 15:20
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdés ott van az elején,hogy hogyan lehetséges ez.Énis értem,hogy hiába bevizsgált a készülék még így sem lehet jól vérnyomást mérni itthon 125-128 szokott lenni orvosnál izgulok 130-135 szokott lenni

Vedononel 163 körül és az orvos is megjegyezte hogy nagy a kulombseg az o mérése között várandós vagyok a védőnő miatt nem szeretnének gyógyszerrel tömni igy rajta kivul két ember mer vérnyomást nekem illetve itthon is merném kell

2022. márc. 17. 15:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont itthon és az orvosnál jó a vérnyomásom a vedononel nem és mikor említettem ezr neki megsértődött hogy már pedig bevizsgált a készülék amit használ, akkor sem tartom ezt normálisnak illetve az o mérése után veralafutasos a felkarom egy teljes napig múltkor 2 nap alatt múlt el a veralafutas
2022. márc. 17. 15:25
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, érettségin nem hiba, ha pár helyen nincs, de hogy egy sem, az már igen. Nem írtam, hogy hibás hanem, hogy nagyon egybefolyik és nincs tartalma a szövegnek, de nem megbántani akarlak, csak akkor talán többen válaszolnának.

A vérnyomásmérő általában akkor fújja jobban fel a kelleténél a mandzsettát, ha valahol ereszt vagy rossz. Az, hogy bevizsgált, az nem jelent semmit, mert mikor volt egyrészt bevizsgálva, másrész meg valami nem stimmel, lehet kicsi a mandzsetta. Nem foglalkoznék vele, ha otthon jó az érték, panaszod meg nincs, ami a magas vérnyomásból adódik.

2022. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs panasz,de emiatt két helyre kell vinnem a vezetett vérnyomás értéket.Amit itthon mérek,meg az orvosom is méri havonta. Nem akarnak a védőnő miatt vérnyomás csokkentot felírni feleslegesen. A kiskönyvbe a védőnő vezeti, így ha az orvosok meglátják a 163-as vernyomást,mindig megijednek,ez van beleírva a hivatalos várandós könyvembe.
2022. márc. 17. 19:18
 7/8 A kérdező kommentje:

Az orvos kérte,hogy én mérjen a vérnyomást és havonta mutassam neki havonta ő is mérni szokta.

Az van hogy szóltam a vedononek, hogy valóban jó ez az érték, és felháborodott,illetve ő is kérte hogy neki szintén vigyem a napi 3-4x mérést, mert magas a vérnyomásom szerinte, még az orvos szerint nem az. Kérdem ha a védőnő nem orvos mi köze ehhez? Lebeszelt a magnézium szedeserol is az orvos kérdezte szedek e mondom nem és kiderült hogy azt ugyanúgy kene szednem..

2022. márc. 17. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon megméred többször nyugalmi állapotban és jó, akkor az a lényeg. Dokinál a legtöbb embernek magasabb a stressz miatt. Ezért is van az, hogy többször is megméri egymás után, ha magas. Ha teljesen higgadt vagy, hidratált és semmi olyan más tényező nincs ami befolyásolná, és otthon is meg nála is 140+, na akkor van a gond.
2022. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!