Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Darázsfóbia! Aki volt ilyen...

Darázsfóbia! Aki volt ilyen helyzetben, hogyan küzdötte le?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28éves vagyok, van egy 7éves gyerekem,és mióta megszültem, ( Legalábbis azóta van ez az állapot) rettentően félek a darázstól. Egyszerűen ha meglátom futok, sikítok, csapkodok, egész nyáron delután 6körül megyek ki, mert nem merek ki menni. Pszcihologusnál is voltam már, nem használt. Hova tudnék még ez esetben fordulni? Nekem ez iszonyat rossz.. Kezd egyre jobb idő lenni, és megint bezárom magam , mert félek. Csípet is már meg tavalyelőtt nem fájt és mégis félek😔 Kérem aki tud tapasztalatokat írni vagy esetleg h hogyan küzdötte ezt le, nagyon örülnék neki! Előre is köszönöm! 😊

2022. márc. 24. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, neked segít-e, de leírom, ami nekem bevált. Régen én is nagyon féltem tőlük, most már kevésbé. Sokat olvastam a darazsakról, milyen fajtái vannak, melyik mennyire veszélyes, hogyan lehet elkerülni, hogy megcsípjenek. Aztán összeszedtem a bátorságom. Nálunk sok darázs van a kertben, a ház körül, muszáj valahogy elboldogulnom velük, a gyerekeimnek is megtanítottam, mit csináljanak, ha darázs van a közelükben, mire figyeljenek. Az elején még be voltam tojva, aztán szép lassan egyre bátrabb lettem. Ja és mindig van itthon darázsirtó spray, párszor muszáj volt használnom (pl. amikor befészkeltek a teraszunkra).

(Egyébként szerintem ez nem feltétlenül fóbia, mert van okod félni tőlük, max. túlzásba viszed. Ha a békáktól félsz, annak nincs racionális alapja, mert nem tudnak bántani.)

2022. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válasszod! 😊Egyébként a békáktól, pókoktol vagy bármi mástol inkább írtózom, mint félek. Inkább a cserebogárral állok még hadilábon, de azért nem ilyen szinten mint a darazsakkal szemben 😔
2022. márc. 24. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jellegű pszichológusnál voltál ha megkérdezhetem? Csak mert a fóbiás kezelésére kimondottan van egy hatékony módszer és az a hipnoterápia. Furcsán hangozhat így elsőre de ez egy több ízben kipróbált módszer, és akár 1-2 alkalom alatt is “kigyógyulhat” az ember a fóbiájából. Ha bármi kérdésed lenne erről nyugodtan írj :)
2022. márc. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ismerd meg az ellenséged! :)


A lényeg, hogy olvass utána hogyan viselkednek, stb. Gondolj bele, hogy az az egyetlen fegyverük, a méregnek újra kell termelődni szóval be kell nekik is osztani.


Alapvetően egyébként nem támadó természetűek szerintem és csak ha baj van akkor fogják.

Hányszor volt olyan hogy szó szerint megszállta egy darázshad a körtefát, ott csemegéztek, mi meg a családdal próbáltuk leszedni azokat amiket még nem rágtak meg. Ott repketdek körülöttünk nem is érdekeltük őket.

Életemben néhányszor csíptek meg, de az is csak azért mert vagy ingereltem direkt őket vagy pl. ősszel papucsba mentem ki és el volt gémberedve a hideg fűben és ráléptem, hát oersze hogy megszúrt.

A lényeg, hogy ne hadonássz ha közel repül egy. És kerüld a fészkük közelét mert ott biztosan ingerlékenyek.

2022. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a fóbiaban szenvedek én is, mióta egyszer megtamadtak. Azóta ha meglátok egyet felém közeledni, már panikrohamot kapok.
2022. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válasszokat! Megprobálok erőt venni magamon, mert sajnos tényleg nem normális már ez a dolog nálam... egyszerűen megkeseríti a mindennapjaimat.

Utolsó:Kitartást kívánok, remélem te is minnél hamarabb túl leszel ezen mert iszonyat rossz érzés sajnos átérzem én is. Erőt kell vennünk magunkon 😊

2022. ápr. 2. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, neked is kívánom, hogy legyőzd ezt a fóbiádat. Nekem is borzasztó, hogy a nyaram rettegéssel telik.
2022. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!