Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek volt hasonló problém...

Valakinek volt hasonló problémája?Kellemetlen..testszag

Figyelt kérdés

Kellemetlen testszag vagy esetleg izzadás?Nem birom eldönteni,az emberek furcsán viselkednek a környezetemben,az orrukat vakarják,vagy gyakran köhögnek,nem fogadnak szivesen és egyebek.Volt hasonló problémám (szóltak érte de már nem mondják) az izzadsággal de azt elméletileg megoldottam.(Izzadás gátló,naponta fürdök tusfördővel,normális étrend,normális életmód,új ruha mindennap tisztán,parfüm ami nem büdös,nem vagyok túlsúlyos,magas hidratáció )

Viszont ennek ellenére továbbra is félek hogy valami bajom van.Esetleg lehet hormonoktól is?(16 éves vagyok).Vagy ez már csak paranoia?Valaki aki volt már igy, vagy aki tud vaglamit, azt meköszönném mert tényleg félek.



2022. márc. 24. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nekem a lábam izzadt nagyon. Most már sokkal kevésbé. Csak a hormonok csinálhatják, valszeg. Miért lenne valami bajod? Az a szájviz azt mondják h hónalj szag ellen jó. Próbáld ki. Baktérium ölő. Jobb lesz mint az izzadásgátlók.
2022. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tinédzser korban normális az intenzívebb izzadás. Én javasolni szoktam a figyelmesebb tisztálkodást, tiszta ruhákat, és az étkezést. Az étkezés sajnos kulcskérdés, mert hiányos és mérgezős étrendek okoznak intenzívebb izzadást.


Étkezés szempontjából a gluténfélék és laktózfélék nyomják meg jobban az izzadást, és főleg a szénsavas, cukros élelmiszerek és üdítők. Ezeket érdemes mérsékelni, és ideje zsírosabban enni. A túlzott olajos evés is felerősíti, érdemesebb zsírban sütni, főzni.


Emellett a vitaminok szedése javallott, mert sajnos a mai, "nyugati" étkezés miatt mindenki hiányosan eszik. Kimutatták, hogy a növényekben a tápanyag-tartalom kórosan alacsony, sokkal alacsonyabb, mnint évekkel ezelőtt, ezért szinte lehetetlen vitaminok szedése nélkül egészségesnek maradni.


Így látatlanban ezeket tudom javasolni.

2022. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyi: Fontos, hogy ne elnyomni akard, hanem megoldani. Ha testmozgást végzel, tisztálkodj utána. Az sem baj, ha gyakrabban teszed. A szappanokról annyit, hogy a legtöbb szappan maga sem alkalmas a rendes tisztálkodásra, mert szárítja a bőrödet, és akár elő is segítheti a kellemetlen szagok kialakulását. Időnként érdemes sima vízzel való tisztálkodást végezni, és nem használni semmilyen készítményt - pl ha csak izzadt vagy. A bőröd és az egészséged meghálálja.
2022. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!