Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggel közvetlenül ébredés...

Reggel közvetlenül ébredés után még félálomban másnak is borzasztóan nagyot kell szellentenie?

Figyelt kérdés
Szinte minden reggel ez van. Ez mitől lehet? Éjszaka nincs bélműködés? És az egész éjjel felhalmozódó gáz ilyenkor távozik?
2022. márc. 25. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"Éjszaka nincs bélműködés? És az egész éjjel felhalmozódó gáz ilyenkor távozik?"


Ez így ellentmondásos. Ha nem volna bélműködés akkor nem halmozódna fel a gáz. A záróizmot te szabályozod, amiről ébredés után kapod is az "értesítést", hogy nyitni kellene.

2022. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom (de lehet hogy tévedek), hogy a gáztermelés nem a bélmozgás eredménye, hanem a bélbaktériumok produktuma. Azok pedig nem tudják, hogy én épp alszom, termelnek folyamatosan. Gáz ürítés viszont csak akkor van, ha mozognak a belek.

"A záróizmot te szabályozod..." Nem tudatosan szoktam üríteni. Kicsit vicces, de reggel sokszor erre riadok fel félálomból. Az éjszaka közepén viszont sosem ébredek fel erre.

2022. márc. 25. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"Azok pedig nem tudják, hogy én épp alszom, termelnek folyamatosan."


"Az éjszaka közepén viszont sosem ébredek fel erre."


Akkor valamit mégis tudnak. :)


Közben idekeverted a bélmozgást ami nem egyenlő a bélműködéssel. Termelődik bélgáz éjszaka - ahogy tapasztalod is -, majd reggel ébredéskor beindul a bélmozgás, érkezik az inger.

2022. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"de reggel sokszor erre riadok fel félálomból"


Nem. Amit te felriadásnak érzékelsz, az egy ébredési folyamat legutolsó fázisa, ekkor a beleid már vidáman tolják ki magukból a felesleget. :)

2022. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!