Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha a körmön...

Mit jelent, ha a körmön elváltozás van, pl. :. : fehér csík a köröm közepén, vagy hosszanti redő, vagy hullámosan nő?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy különböző betegségekre utalhatnak ezek a jelek. Van aki tudja, mit jelent?
2010. szept. 14. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
fehér csík- körömlemezek elváltak, mert beütötted ;)
2010. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetenként előforduló fehér foltok vas-,ill,cinkhiányt jelezhetnek(mondjuk ásványi anyag hiánynak)állandó fehér foltok krónikus máj-vagy vesebetegséget.

Hosszanti barázdák:emésztési probléma,vitaminhiány.

2010. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Édesapámnak nőtt mindig hullámosan,neki körömgombája volt.
2010. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bocipók ***** válasza:
Ha nem a köröm deformált, hanem fehér színű csíkok, pöttyök vannak a körmön az egyértelműen ásványianyag hiány. Szedj kifejezetten köröm-haj növekedést elősegítő tablettákat és/vagy táplálkozz kiegyensúlyozottabban.
2010. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még a szarkasztikus választ is!

A körömlemez nem vált el, nem ütöttem be, és nem gombás a körmöm. Az szerintem elég jól felismerhető dolog...

A vitaminhiányra gondoltam én is, de tavasz óta - mint annyian az országban- én is vitamin komplexet szedek.

Valami konkrétumra gondoltam, hátha van valakinek ilyen baja,és elment vele dokihoz, vagy valamilyen ötlete, esetleg hallott már ilyenről, ugyanis más ismerősömnek is van hasonló, de ő sem tudja, hogy mitől van.

De köszönöm még egyszer!

2010. szept. 15. 10:30
 6/8 A kérdező kommentje:
11:03 - Neked külön, nagyon hasznos volt a válaszod!
2010. szept. 15. 10:31
 7/8 anonim válasza:
Nekem is szokott lenni fehér csíkok a körmömön,nem túl nagyok,de már én is feltettem magamban a kérdést,hogy miért is van ez? A válasz abban rejlik,hogy vagy nem kiegyensúlyozottan táplálkozol (nem viszel sok vitamint be a szervezetbe,vagy pont azt a vitamint,ami kellene). Az én körmömről úgy tűnt el,hogy elkezdtem C-vitamint szedni,reggel és este(a C-vitamin 500-as). Amint abba hagytam a vitamin szedést,megint megjelent,szóval én azt tanácsolom,hogy próbáld ki a C-vitamint,lehet hogy a hiánya okozza,vagy nem eszel olyan gyümölcsöket,amiben azt megtalálod(pl:citrom)...
2013. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Évek óta szedem a Dr.Lenkei vitaminokat. És ajánlom neked, hogy ezeket szedjed. Megvan benne a kellő mennyiségű vitamin. Olvasd el a könyveit is, ha gondolod. Érdemes.
2014. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!